“Akademia Solidarności” na Biskupiej Górce

Biskupia Górka znalazła się w programie “Akademii Solidarności” organizowanej przez Europejskie Centrum Solidarności (http://www.ecs.gda.pl/title,Akademia_Solidarnosci,pid,214.html). Jest to międzynarodowy projekt edukacyjny, którego celem jest zachowywanie i rozwijanie tradycji ruchu Solidarności szeroko rozumianego. W ramach tego projektu grupa młodych ludzi z całego świata poszerza swoją wiedzę i zdobywa umiejętności niezbędne do pracy dziennikarza wrażliwego na problemy geopolityczne i ruchy wolnościowe zarówno w Europie, jak i na całym świecie.

W tym roku na  warsztaty Akademii Solidarności zgłosiło się ponad 700 kandydatów spośród których wybrano 16 osób z różnych krajów (Wielkiej Brytanii, Rosji, Turkmenistanu, Niemiec, Hiszpanii, Nigerii, Azerbejdżanu, Iraku, Wietnamu, Serbii, USA, Włoch, Ukrainy i Polski). Jedną z czterech grup uczestników gościło 19 października br. Stowarzyszenie WAGA pokazując im Biskupią Górkę i opowiadając o niej.
Gości interesowało wszystko – i historia i  współczesność tego miejsca, pytali nawet o powód oznaczania u nas drzew różowymi kropkami.

ke

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content