„Akademia Solidarności” na Biskupiej Górce

Biskupia Górka znalazła się w programie „Akademii Solidarności” organizowanej przez Europejskie Centrum Solidarności (http://www.ecs.gda.pl/title,Akademia_Solidarnosci,pid,214.html). Jest to międzynarodowy projekt edukacyjny, którego celem jest zachowywanie i rozwijanie tradycji ruchu Solidarności szeroko rozumianego. W ramach tego projektu grupa młodych ludzi z całego świata poszerza swoją wiedzę i zdobywa umiejętności niezbędne do pracy dziennikarza wrażliwego na problemy geopolityczne i ruchy wolnościowe zarówno w Europie, jak i na całym świecie.

W tym roku na  warsztaty Akademii Solidarności zgłosiło się ponad 700 kandydatów spośród których wybrano 16 osób z różnych krajów (Wielkiej Brytanii, Rosji, Turkmenistanu, Niemiec, Hiszpanii, Nigerii, Azerbejdżanu, Iraku, Wietnamu, Serbii, USA, Włoch, Ukrainy i Polski). Jedną z czterech grup uczestników gościło 19 października br. Stowarzyszenie WAGA pokazując im Biskupią Górkę i opowiadając o niej.
Gości interesowało wszystko – i historia i  współczesność tego miejsca, pytali nawet o powód oznaczania u nas drzew różowymi kropkami.

ke

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kopiowanie materiałów zamieszczonych na portalu www.biskupiagorka.pl jest dozwolone tylko na użytek własny,
w każdym innym przypadku wymagana jest zgoda redakcji.


Copyright © All Rights Reserved · Green Hope Theme by Sivan & schiy · Proudly powered by WordPress

Polityka prywatnosci