Święto ulicy Biskupiej

Partnerstwo Biskupiej Górki zaprasza wszystkich Gdańszczan w niedzielę, 9 września, w godz. 10-18.30 do wspólnej zabawy na święcie ulicy Biskupiej.

Program:

10.00 – 10.30. Uroczyste otwarcie
10.30 – 16.00. Plener malarski „Gdański Montmartre”. Artyści z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku uwieczniają na płótnach ulicę Biskupią i zapraszają do dołaczenia także inne osoby.10.00-16.00 animacje dla dzieci na placu „Ranczo”

10.30 – 12.00. Plener fotograficzny – „Biskupia w obiektywie”. Po ulicy Biskupiej oprowadza fotograf Wojciech Ostrowski, który wskaże najciekawsze i niebanalne miejsca do fotografowania.
10.30 – 11.30. Joga na trawie z doświadczoną instruktorką, skwer przy ul. Salwador. Zapisy ul. Biskupia 4. Maty zapewnia organizator
12.00 – 13.00. Spacer Nordic Walking z instruktorem pozielonych wzgórzach Biskupiej Górki. Zapisy ul. Biskupia 4. Kijki zapewnia organizator.
12.00. Gra miejska „Zagadka Nataniela W.”, start ul. Biskupia 4
11.00 i 16.00. Poznaj historyczne zakątki Biskupiej Górki. Dwa spacery z lokalną przewodniczką, Magdą Kamrowską. Start: ul. Biskupia 4
13.00 – 16.00. Pokazy filmów w Domu Sąsiedzkim przy ul. Biskupiej 4: „Powrót Nataniela W”, „Biskupia Górka Brunona Zwarry”, „Ulica Biskupia”, „Robot też człowiek”, „Biskupia Górka”.
14.00 i 15.00. Koncert zespołu Zagan Acoustic, kwartetu instrumentalnego od ponad 10 lat występującego na estradach koncertowych w Polsce i Europie.
14.00 – 16.00. Zawody sportowe dla wszystkich – tor przeszkód na terenie boiska Szkoły Podstawowej 21 przy ul. Na Stoku 43 i na pobliskim skwerze.
15.00. Gra miejska „Zagubiona przesyłka”, start ul. Biskupia 4.
16.00 – 18.30.  Piknik na trawie na placu Ranczo (za Domem Sąsiedzkim) – poczęstunek, występ akordeonisty, stanowiska promocyjno-edukacyjne przygotowane przez instytucje i organizacje działające na Biskupiej Górce.
18.30. Występ Cappella Gedanensis, gdańskiego zespołu wokalno-instrumentalnego. Kościół Zielonoświątkowy w Gdańsku, ul. Menonitów 2A.

Święto ulicy Biskupiej jest wspólfinansowane ze środków Miasta Gdańska, a głównym jego organizatorem jest Stowarzyszenie WAGA.

Organizacje i instytucje zaangażowane w Święto Ulicy Biskupiej:

Stowarzyszenie WAGA, Stowarzyszenie Biskupia Górka, Portal www.biskupiagorka.pl, Szkoła Podstawowa Nr 21 w Gdańsku, Liceum Ogólnokształcące FENIKS, Gdańska Szkoła Wyższa, Fundacja Życie i Pasja, Zbór „Radość Życia” Kościoła Zielonoświątkowego w Gdańsku, Fundacja Rodzinny Gdańsk, Komenda Miejska Policji, Straż Miejska w Gdańsku, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku, Gdański Ośrodek Sportu, Instytut Kultury Miejskiej, Biuro Rozwoju Gdańska, Gdański Zarząd Dróg i Zieleni, Cappella Gedanensis, Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki na Biskupiej Górce, Zakłady Mięsne Nowak.

fot. Wojciech Ostrowski

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kopiowanie materiałów zamieszczonych na portalu www.biskupiagorka.pl jest dozwolone tylko na użytek własny,
w każdym innym przypadku wymagana jest zgoda redakcji.


Copyright © All Rights Reserved · Green Hope Theme by Sivan & schiy · Proudly powered by WordPress

Polityka prywatnosci