Spotkanie z Emmą Popik

Zapraszamy na spotkanie z Emmą Popik, poświęcone jej książce „Królowa Salwatora” powstałej z inspiracji  Biskupią Górką, jej historią i zmianami związanymi z trwającym tu procesem rewitalizacji.

Spotkanie odbędzie się 15 listopada br. w Domu Sąsiedzkim  na Biskupiej Górce przy ul. Biskupiej 4 w Gdańsku, początek o godz. 17.00. Rozmowę z pisarką przeprowadzi Michał Wróblewski – literaturoznawca i filozof, doktor nauk humanistycznych, praktykujący stoik.

Na miejscu będzie możliwość zakupu „Królowej Salwatora” w promocyjnej cenie 25 zł.

Emma Popik – gdańska pisarka, poetka, dziennikarka, tłumaczka z języka angielskiego. Debiutowała w 1966 r. utworami poetyckimi w miesięczniku społeczno-kulturalnym „Litery”. Pierwsze opowiadanie Mistrz opublikowała w 1983 r. w czasopiśmie „Fantastyka”. Autorka kilkunastu powieści i opowiadań, m.in. Tylko Ziemia (1986), Bramy strachu (1996), Genetyka bogów (1999), Tajemnice Emilki (2014), Złota ćma (2014), Raport (1988). Publikowała m.in. w „Przeglądzie Technicznym”, „Toposie”, „Nowej Fantastyce”. W latach 2000-2015 była redaktor naczelną „Nowego Kuriera Nadbałtyckiego”. Wydaną w 2004 r. książkę Wejście do baśni przetłumaczono na język japoński i zaprezentowano na wystawie wraz z oryginalnymi ilustracjami na Uniwersytecie Miyagi w Sendai.
Emma Popik jest również autorką wielu artykułów na tematUFO zamieszczanych w prasie amerykańskiej, fińskiej, brytyjskiej i chińskiej oraz członkiem amerykańskiego stowarzyszenia Mutual UFO Network.

Organizatorzy spotkania: Stowarzyszenie WAGA, Sowarzyszenie Biskupia Górka, Wydawnictwo Marpress.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kopiowanie materiałów zamieszczonych na portalu www.biskupiagorka.pl jest dozwolone tylko na użytek własny,
w każdym innym przypadku wymagana jest zgoda redakcji.


Copyright © All Rights Reserved · Green Hope Theme by Sivan & schiy · Proudly powered by WordPress

Polityka prywatnosci