Koncert Cappelli Gedanensis i Konstantego Kulki

Dziennik Bałtycki i Cappella Gedanensis zapraszają mieszkańców Pomorza na koncert patriotyczny, który odbędzie się 14 listopada o godzinie 19:00 w Kościele Zielonoświątkowym Zbór Radość Życia w Gdańsku (ul. Menonitów 2a).

Zainauguruje on obchody 100-lecia powrotu Pomorza w granice Rzeczypospolitej i zaślubin Polski z morzem. Połączony zostanie także z jubileuszem 60-lecia pierwszego publicznego koncertu Konstantego Andrzeja Kulki, zaliczanego do grona najwybitniejszych skrzypków swojego pokolenia.
Na koncert zapraszają Mariusz Szmidka, redaktor naczelny „Dziennika Bałtyckiego” oraz Marek Więcławek, dyrektor Cappelli Gedanensis.
—-
WAŻNE: Wstęp jest wolny, lecz obowiązują zapisy! Wystarczy do 13 listopada, do godziny 12.00, na adres krystyna.kujawa@polskapress.pl wysłać deklarację udziału w koncercie, z imieniem i nazwiskiem i numerem do kontaktu.
—-
Widzowie będą mogli posłuchać pieśni: „Morze nasze morze”, „Hymn do Bałtyku”, „Hymn Kaszubski”, „Zaślubiny Bałtyku” oraz kompozycji wybitnego kompozytora i skrzypka, zwanego polskim Paganinim – Karola Lipińskiego. Wśród jego utworów na koncercie znajdą się: Polonez A – dur op. 9, Polonez e – moll op. 9, Polonez D – dur op. 9, Rondo koncertowe op. 18, Souvenir de la mer Baltique op.19 i Fantazji na motywach z opery „Krakowiacy i Górale” Jana Stefaniego op. 33.
ZAPRASZAMY!

mat. pras. Cappelli Gedanensis
fot. redakcji portalu

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kopiowanie materiałów zamieszczonych na portalu www.biskupiagorka.pl jest dozwolone tylko na użytek własny,
w każdym innym przypadku wymagana jest zgoda redakcji.


Copyright © All Rights Reserved · Green Hope Theme by Sivan & schiy · Proudly powered by WordPress

Polityka prywatnosci