Zgromadzenia Sióstr Pallotynek, które od 1945 r. ma siedzibę na Siedlcach przy ul. Malczewskiego 144 od dwóch lat udostępnia do zwiedzania Ogród Biblijny. Został tak zaprojektowany, by przypominał o Ziemi Świętej poprzez rozmieszczone w nim charakterystyczne punkty odnoszące się do miejsc, postaci czy scen biblijnych.
Ogrody biblijne istnieją na całym świecie, pierwszy powstał 1957 roku w Kalifornii. W Polsce jest ich siedem. W gdańskim ogrodzie umiejscowionym na kaskadowej skarpie jest ponad 100 gatunków różnych roślin, także rzadko występujących w Polsce. Wszystkie prace w nim wykonują siostry pallotynki łącznie z oprowadzaniem zwiedzających. Położenie na wzgórzu pozwala podczas spacerowania podziwiać wspaniałą panoramę Gdanska. Do zwiedzania udostępniony jest też Dom Pamięci i Historii Polskiej Prowincji Sióstr Pallotynek w Gdańsku. Mieści się on w willi, którą rodzina Grunenbergów przekazała w 1945 r. księżom pallotynom z kościoła Chrystusa Króla. Ponieważ pojawiła się wówczas potrzeba otwarcia domu opieki nad sierotami po epidemii tyfusu w mieście, zaproszono do Gdańska siostry pallotynki i tak zaczęła się tu ich działalność misyjna.
Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Apostolstwa Katolickiego (SAC) jest w Polsce od lat 30. XX wieku. To żeńskie zgromadzenie zakonne, założone przez św. Wincentego Pallottiego. Siostry zajmują się katechizacją w szkołach podstawowych i średnich, prowadzą przedszkola, wiele z nich pracuje jako pielęgniarki w szpitalach i domach hospicyjnych. Zajmują się też opieką nad chorymi i samotnymi w parafiach oraz nad dziećmi specjalnej troski w ośrodkach opieki społecznej.
Ogród i izbę pamięci można zwiedzać do 31 października we wtorki, czwartki, piątki i soboty w godz. 10:00 -17:00, a w niedzielę od 15:00 do 18:00. Do ogrodu można dojechać od ul. Popradzkiej – więcej informacji pod nr tel. 691 089 038, strona internetowa Zgromadzenia: www.u-pallotynek.pl.