Czasowe zamknięcie Wiaduktu Biskupia Górka

W nocy z poniedziałku na wtorek (7 na 8 grudnia) nie będzie możliwości przejazdu przez Wiadukt Biskupia Górka w godz. 22.00 – 5.00. Sugerowany objazd poprowadzony będzie al. Armii Krajowej, al. Havla i Małomiejską.
Zamknięcie wiaduktu spowodowane jest koniecznością wykonania prób obciążeniowych. Nocna akcja polegać będzie na wykonaniu próby statycznej oraz próby dynamicznej obciążenia obiektów taborem samochodów ciężarowych. W trakcie próbnego obciążenia wykonywane będą m.in. pomiary przemieszczeń pionowych ustrojów nośnych i na łożyskach ruchomych wiaduktu. Badana będzie także stabilność podpór. Ostatecznie wyniki z próbnych obciążeń obiektów zostaną porównane z założeniami projektowymi dotyczącymi nośności i dopuszczalnych przemieszczeń elementów nośnych obiektów mostowych. Planowane nocne próby obciążeniowe są konieczne do rozpoczęcia procedury odbiorowej.
Zamknięcie wiaduktu Biskupia Górka, oznacza również czasowe zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Szczegółowe informacje o zmianach w kursowaniu autobusów na stronie Zarządu Transportu Miejskiego www.ztm.gda.pl
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska przeprasza za te niedogodności.
mat. pras. DRMG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.