Wsparcie osób zadłużonych

Centrum Bezpieczeństwa Ekonomicznego i Wsparcia Osób Zadłużonych już działa

Gdańszczanie, którzy borykają się z długami, mogą liczyć na pomoc. Specjaliści z Centrum Bezpieczeństwa Ekonomicznego i Wsparcia Osób Zadłużonych już czekają na tych, którzy potrzebują porady.

Siedziba Centrum mieści się przy al. Grunwaldzkiej 8 w Gdańsku. Z porad można korzystać w każdy poniedziałek, czwartek i piątek w godzinach od 8.30 do 16.30 oraz we wtorki i środy od godziny 12.00 do 20.00. Dzięki wsparciu finansowemu miasta Centrum będzie działać do końca roku 2018.

– Pełnimy rolę punktu wspierającego dla osób zadłużonych oraz chcielibyśmy być ośrodkiem koordynująco-wspierającym dla podmiotów świadczących usługi w obszarze zadłużeń i edukacji ekonomicznej – tłumaczy Anna Szałkowska z Centrum BEiWOZ. – Działania podejmowane w ramach poradnictwa prawnego gwarantują przygotowanie zindywidualizowanego dostosowanego do potrzeb odbiorcy dokumentu.

Poradnictwo obejmuje pomoc w przygotowaniu pism w postępowaniu ugodowym, sądowym i egzekucyjnym.

  • prowadzeniem indywidualnych programów wyjścia z zadłużenia,
  • prowadzeniem indywidualnych programów pomocy osobom będącym ofiarami przestępstw i nadużyć ekonomicznych ( w zakresie będących poza kompetencjami Miejskiego Rzecznika Konsumentów),
  • prowadzeniem grup samopomocowych dla osób posiadających problem utraty kontroli nad długami – proces terapeutyczny,
  • udzielenie informacji telefonicznej w godzinach otwarcia Centrum BEiWOZ- tel. 728 590 288,
  • zapewnienie współpracy z podmiotami z zakresu zadłużeń i edukacji ekonomicznej w sektorach: pozarządowym, publicznym i prywatnym.
  • Zajmiemy się organizacją wydarzeń tematycznych w koordynacją „Dnia bez Długów” i „Dni Bezpieczeństwa Ekonomicznego” w Gdańsku.

– To dobrze, że mieszkańcy Gdańska mogą skorzystać z takiej kompleksowej usługi. Zależy nam, by ci gdańszczanie, którzy mierzą się z problemami finansowymi, mieli dostęp do specjalistycznych porad. Czasem wystarczy kilka wskazówek od fachowców, by rozwiązać kłopoty, z którymi zmagało się latami – podkreśla Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – Ważne jest też to, że dzięki Centrum dostęp do edukacji ekonomicznej stał się szybszy i łatwiejszy dla wszystkich, którzy mają odwagę poprosić o pomoc.

Więcej informacji pod numerem telefonu Centrum – 728 590 288.

mat.prasowe UMG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.