Wsparcie osób zadłużonych

Centrum Bezpieczeństwa Ekonomicznego i Wsparcia Osób Zadłużonych już działa

Gdańszczanie, którzy borykają się z długami, mogą liczyć na pomoc. Specjaliści z Centrum Bezpieczeństwa Ekonomicznego i Wsparcia Osób Zadłużonych już czekają na tych, którzy potrzebują porady.

Siedziba Centrum mieści się przy al. Grunwaldzkiej 8 w Gdańsku. Z porad można korzystać w każdy poniedziałek, czwartek i piątek w godzinach od 8.30 do 16.30 oraz we wtorki i środy od godziny 12.00 do 20.00. Dzięki wsparciu finansowemu miasta Centrum będzie działać do końca roku 2018.

– Pełnimy rolę punktu wspierającego dla osób zadłużonych oraz chcielibyśmy być ośrodkiem koordynująco-wspierającym dla podmiotów świadczących usługi w obszarze zadłużeń i edukacji ekonomicznej – tłumaczy Anna Szałkowska z Centrum BEiWOZ. – Działania podejmowane w ramach poradnictwa prawnego gwarantują przygotowanie zindywidualizowanego dostosowanego do potrzeb odbiorcy dokumentu.

Poradnictwo obejmuje pomoc w przygotowaniu pism w postępowaniu ugodowym, sądowym i egzekucyjnym.

  • prowadzeniem indywidualnych programów wyjścia z zadłużenia,
  • prowadzeniem indywidualnych programów pomocy osobom będącym ofiarami przestępstw i nadużyć ekonomicznych ( w zakresie będących poza kompetencjami Miejskiego Rzecznika Konsumentów),
  • prowadzeniem grup samopomocowych dla osób posiadających problem utraty kontroli nad długami – proces terapeutyczny,
  • udzielenie informacji telefonicznej w godzinach otwarcia Centrum BEiWOZ- tel. 728 590 288,
  • zapewnienie współpracy z podmiotami z zakresu zadłużeń i edukacji ekonomicznej w sektorach: pozarządowym, publicznym i prywatnym.
  • Zajmiemy się organizacją wydarzeń tematycznych w koordynacją „Dnia bez Długów” i „Dni Bezpieczeństwa Ekonomicznego” w Gdańsku.

– To dobrze, że mieszkańcy Gdańska mogą skorzystać z takiej kompleksowej usługi. Zależy nam, by ci gdańszczanie, którzy mierzą się z problemami finansowymi, mieli dostęp do specjalistycznych porad. Czasem wystarczy kilka wskazówek od fachowców, by rozwiązać kłopoty, z którymi zmagało się latami – podkreśla Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – Ważne jest też to, że dzięki Centrum dostęp do edukacji ekonomicznej stał się szybszy i łatwiejszy dla wszystkich, którzy mają odwagę poprosić o pomoc.

Więcej informacji pod numerem telefonu Centrum – 728 590 288.

mat.prasowe UMG

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kopiowanie materiałów zamieszczonych na portalu www.biskupiagorka.pl jest dozwolone tylko na użytek własny,
w każdym innym przypadku wymagana jest zgoda redakcji.


Copyright © All Rights Reserved · Green Hope Theme by Sivan & schiy · Proudly powered by WordPress

Polityka prywatnosci