“Orkan Grzegorz” łaskawy dla Biskupiej Górki?

Przez weekend w Gdańsku szalał niż wtórny Herwart, błędnie zwanym orkanem Grzegorz, który narobił sporo zamieszania. Zamknięte zostały nawet cmentarze w niedzielę poprzedzającą Wszystkich Świętych.

Bez strat
Zapytałem wszystkich, których znam i nikt nie widział połamanych drzew ani innych skutków wichury. Obawiałem się, że w tak zalesionym terenie może być kłopot przy okazji tak silnie wiejącego wiatru. Jednak okazało się, że drzewa na Biskupiej Górce trzymają się mocno.

Szybka reakcja
Jedynym skutkiem, jaki zauważyłem przechodząc tędy w poniedziałkowe przedpołudnie to przewrócona donica w ogródku przy ulicy Biskupiej. Gdy wracałem po kilku godzinach – donica była już uprzątnięta. Błyskawiczne działanie udało mi się uwiecznić na zdjęciu.

Wycinka skrajni
Jadąc serpentyną, która prowadzi na Chełm zaobserwowałem ekipę dokonującą wycinki konarów drzew. Pierwsze skojarzenie to oczywiście Herwart. Jednak okazało się, że panowie wycinają konary przeszkadzające kierowcom w jeździe.

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie
Jeśli jednak ktoś zauważył coś niepokojącego to prosimy o sygnał. Być może są jakieś szkody wyrządzone przez szalejące przez kilka dni wichury i trzeba interweniować. Na razie nie mamy takich informacji.

tekst i fotografie: Marek Baran

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarze ““Orkan Grzegorz” łaskawy dla Biskupiej Górki?”

Skip to content