Apel w sprawie ataków na siedzibę WAGI

Cytując za Stowarzyszeniem WAGA:
“W nocy z 12 na 13 listopada br. lokal Stowarzyszenia WAGA przy ul. Biskupiej 4 został obrzucony kamieniami przez trzech młodych ludzi. Ten atak został przerwany przez jednego z przechodzących mieszkańców, który zareagował i spłoszył chuliganów, dzięki czemu nie doszło do większych zniszczeń .
Stowarzyszenie WAGA ma tę siedzibę dopiero od lipca br, poprzedni lokal znajdował się także przy ulicy Biskupiej i był kilkakrotnie atakowany przez nieznanych sprawców. Wówczas nikt nie interweniował i nie było świadków tamtych wydarzeń.
Tym razem stało się inaczej i choć teraz zareagowała jedna osoba, to na profilu portalu BiskupiaGórka.pl (https://www.facebook.com/pages/BiskupiaGórkapl/172313379584088) po tym zdarzeniu ukazał się apel jednego z mieszkańców do sąsiadów i sąsiadek:


Jesteśmy dziwni. Nikt nikogo się nie boi, ale wszyscy nic nie mówią.
Atak na siedzibę Wagi, kilkaset okien w zasięgu wzroku, i żadnych świadków, ale nikt nic nie widział i nic się nie niby nie działo, nawet mało kto zarejestrował że był hałas I Policja na „kogutach” . Czego się boicie ? Proszę pomóżcie, będzie nam wszystkim przyjemniej się mieszkało jeżeli pozbędziemy się bądź ukrócimy zapędy młodocianych wandali. Nie możemy odpuszczać, to może spotkać każdego z nas, stowarzyszenie Waga jako organizacja non-profit, jest dla nas czyli wszystkich mieszkańców czymś co pobudza, i chce się myśleć o Biskupiej w innych kategoriach niż „patologia, demolka , slums, dziura”.


Stowarzyszenie WAGA także podpisuje się pod tym apelem.”

ke

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content