Spotkanie z Emmą Popik

Zapraszamy na spotkanie z Emmą Popik, poświęcone jej książce “Królowa Salwatora” powstałej z inspiracji  Biskupią Górką, jej historią i zmianami związanymi z trwającym tu procesem rewitalizacji.

Spotkanie odbędzie się 15 listopada br. w Domu Sąsiedzkim  na Biskupiej Górce przy ul. Biskupiej 4 w Gdańsku, początek o godz. 17.00. Rozmowę z pisarką przeprowadzi Michał Wróblewski – literaturoznawca i filozof, doktor nauk humanistycznych, praktykujący stoik.

Na miejscu będzie możliwość zakupu “Królowej Salwatora” w promocyjnej cenie 25 zł.

Emma Popik – gdańska pisarka, poetka, dziennikarka, tłumaczka z języka angielskiego. Debiutowała w 1966 r. utworami poetyckimi w miesięczniku społeczno-kulturalnym „Litery”. Pierwsze opowiadanie Mistrz opublikowała w 1983 r. w czasopiśmie „Fantastyka”. Autorka kilkunastu powieści i opowiadań, m.in. Tylko Ziemia (1986), Bramy strachu (1996), Genetyka bogów (1999), Tajemnice Emilki (2014), Złota ćma (2014), Raport (1988). Publikowała m.in. w „Przeglądzie Technicznym”, „Toposie”, „Nowej Fantastyce”. W latach 2000-2015 była redaktor naczelną „Nowego Kuriera Nadbałtyckiego”. Wydaną w 2004 r. książkę Wejście do baśni przetłumaczono na język japoński i zaprezentowano na wystawie wraz z oryginalnymi ilustracjami na Uniwersytecie Miyagi w Sendai.
Emma Popik jest również autorką wielu artykułów na tematUFO zamieszczanych w prasie amerykańskiej, fińskiej, brytyjskiej i chińskiej oraz członkiem amerykańskiego stowarzyszenia Mutual UFO Network.

Organizatorzy spotkania: Stowarzyszenie WAGA, Sowarzyszenie Biskupia Górka, Wydawnictwo Marpress.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content