Portal osiedlowy Biskupiej Górki

Punkt Informacyjny Forum Gdańsk

Informacja z Referatu Prasowego Wydziału Promocji, Informacji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Gdańska:

FORUM GDAŃSK OTWIERA PUNKT INFORMACYJNY

 Od dziś mieszkańcy Trójmiasta będą mogli na bieżąco śledzić postępy prac na budowie Forum Gdańsk –projektu obejmującego stworzenie atrakcyjnej przestrzeni publicznej z funkcją handlową w samym sercu miasta. Przy ul. Wały Jagiellońskie naprzeciwko Bramy Wyżynnej właśnie otworzył się Punkt Informacyjny inwestycji. Będzie on czynny w godzinach 11:00-17:00 od wtorku do soboty.

W Punkcie Informacyjnym Forum Gdańsk umieszczona została makieta całego kompleksu oraz jego wizualizacje, a także stanowisko multimedialne, przy którym można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat inwestycji, w tym o odkryciach archeologicznych dokonanych podczas prac ziemnych. Z poziomu +1 można z kolei oglądać plac budowy.

– Forum Gdańsk to duży projekt realizowany w centrum miasta. Nie tylko tworzymy nową przestrzeń łączącą kilka różnych funkcji, ale modernizujemy też infrastrukturę wokół kompleksu. Uruchomienie Punktu Informacyjnego znacznie ułatwi mieszkańcom Gdańska dostęp do wszystkich istotnych dla nich informacji związanych z inwestycją, jak również jeszcze bardziej przybliży im nasz projekt – powiedział Tomasz Matusiak, dyrektor Multi Poland i pełnomocnik spółki Forum Gdańsk. – Firma Multi ma bardzo duże doświadczenie w realizacji inwestycji mających na celu rewitalizację obszarów miejskich. Wśród wielu udanych projektów o takim właśnie charakterze wyróżnia się np. kompleks handlowo-mieszkaniowo-rekreacyjny Beursplein w ścisłym centrum Rotterdamu czy centrum handlowe Entre Deux w Maastricht. Forum Gdańsk to obecnie jeden z naszych flagowych projektów i mamy nadzieję, że będzie on cieszył się dużą popularnością wśród mieszkańców Trójmiasta oraz turystów – dodał Tomasz Matusiak.

– Forum Gdańsk to zupełnie nowa przestrzeń w sercu miasta. Przestrzeń którą wszyscy będziemy poznawać i w pewny sensie oswajać na nowo. Dlatego punkt informacyjny, w którym z jednej strony będzie można obserwować jak cały kompleks powstaje, a z drugiej – zobaczyć też na makiecie i ilustracjach efekt końcowy, to bardzo dobry pomysł – powiedział Andrzej Bojanowski, zastępca prezydenta Miasta Gdańska.

Prace na budowie Forum Gdańsk przebiegają zgodnie z planem. Obecnie realizowane są roboty fundamentowe dla ściany, która będzie elementem konstrukcji przykrycia torów kolejowych wzdłuż ul. 3 Maja. Wkrótce rozpoczną się roboty żelbetowe przy konstrukcji tej ściany. Na początku 2016 roku powstaną fundamenty pod poziom -1.

Kontynuowane są również prace związane z modernizacją infrastruktury drogowej wokół Forum Gdańsk – zarówno przy wiadukcie Hucisko, pod którym pobiegnie nowa, ogólnodostępna ulica Nowe Podwale Grodzkie, jak i w ciągu al. Armii Krajowej, gdzie powstają fundamenty podpór nowych wiaduktów.

O Forum Gdańsk

Forum Gdańsk to nowa, atrakcyjna przestrzeń publiczna z kompleksem handlowym, która powstaje w samym centrum miasta w ramach rewitalizacji historycznego Targu Siennego i Targu Rakowego. Inwestycja obejmuje budowę Centrum Dziedzictwa Historycznego Miasta Gdańska oraz węzła przesiadkowego i infrastruktury drogowej wokół kompleksu. Projekt realizowany jest we współpracy pomiędzy Multi Poland i Gminą Miasta Gdańska oraz grupą PKP. Otwarcie kompleksu planowane jest na 2017 rok.

Forum Gdańsk zaoferuje 62 000 m2 powierzchni komercyjnej, na której znajdzie się około 220 lokali handlowych i usługowych, największe w Trójmieście wieloekranowe kino, klub fitness, restauracje i kawiarnie oraz wielopoziomowy parking na około 1 100 miejsc. W ramach kompleksu powstanie też zupełnie nowa przestrzeń publiczna: plac miejski z kawiarniami i restauracjami oraz ogólnodostępny bulwar biegnący wzdłuż zrewitalizowanych nabrzeży kanału Raduni. W drugim etapie projektu powstaną również nowoczesne powierzchnie biurowe.

W ramach projektu Forum Gdańsk miasto zyska nowe rozwiązania infrastrukturalne. Na przebudowanym wiadukcie w ciągu al. Armii Krajowej powstanie węzeł przesiadkowy, który zintegruje komunikację autobusową, tramwajową i kolejową, w tym uruchomiony w 2015 roku przystanek SKM Gdańsk Śródmieście. Dzięki temu kompleks będzie doskonale skomunikowany ze wszystkimi częściami Trójmiasta oraz z regionem. Ponadto przebudowa wiaduktu usprawni przejazd do i z centrum Gdańska. Dogodny dojazd do obwodnicy trójmiejskiej sprawi, że do Forum Gdańsk z łatwością dostaną się również zmotoryzowani.

Targ Rakowy stanie się ciągiem pieszym przechodzącym w plac miejski. Powstanie też ogólnodostępna ulica Nowe Podwale Grodzkie biegnąca pod budynkami wzdłuż torów kolejowych. Usprawni ona przejazd przez teren Forum Gdańsk. W rejonie inwestycji zmodernizowanych zostanie sześć skrzyżowań. Zrewitalizowane zostanie również przejście podziemne pod ul. Wały Jagiellońskie.

Dzięki wyjątkowej lokalizacji w sercu Gdańska, z doskonałym dostępem do komunikacji publicznej, a także ofercie flagowych sklepów oraz znanych restauracji i kawiarni, Forum Gdańsk stanie się bardzo atrakcyjnym miejscem spotkań, zakupów i rozrywki dla mieszkańców Trójmiasta oraz turystów.

O Multi

Multi to jeden z największych właścicieli, zarządców oraz deweloperów wysokiej jakości centrów handlowych w Europie oraz Turcji. Jest to platforma nieruchomości handlowych dysponująca wysokim kapitałem i zorientowana na wzrost, której działalność koncentruje się na generowaniu i zwiększaniu trwałych dochodów z najmu. Realizowane przez firmę projekty stają się często katalizatorem rozwoju ekonomicznego i społecznego miast i regionów. Od swojego powstania w 1982 roku, Multi zajmowało się ponad 180 projektami. Obecnie Multi jest właścicielem lub zarządcą 84 centrów handlowych.

Multi działa w 12 krajach, w tym w Holandii, gdzie znajduje się centrala firmy. Pozostałe kraje, w których obecne jest Multi, to Belgia, Czechy, Hiszpania, Niemcy, Polska, Portugalia, Słowacja, Ukraina, Wielka Brytania, Włochy, i Turcja.

 

www.multi.eu

www.gdansk.pl

 

URZĄD MIEJSKI W GDAŃSKU
Wydział Promocji, Informacji i Komunikacji Społecznej

Referat Prasowy
Michał Piotrowski
Inspektor
Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
tel.: 58-323-63-04, +48 695-890-440
fax: 58-302-38-29
e-mail: michal.piotrowski@gdansk.gda.pl
www.gdansk.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.