“Podwórka Sąsiedzkiej Energii – Biskupia Górka”

Projekt “Podwórka Sąsiedzkiej Energii – Biskupia Górka” ma na celu przekształcenie dwóch zaniedbanych przestrzeni podwórkowych Biskupiej Górki w teren atrakcyjny, w którym przyjemnie i ciekawie będzie można spędzać czas. Mieszkańcy uczestniczyli już 30 września w pierwszych spotkaniach konsultacyjnych, a  dziś zaczęły się prace porządkowe na dwóch placykach znajdujących się przy kamiennych schodach prowadzących z ul. Biskupiej na Pohulankę.  Ich efekt można zobaczyć na zdjęciach poniżej lub na żywo, wybierając się na spacer albo dołączając do ekipy tam pracującej jeszcze jutro. Realizowany na nich projekt zakłada bowiem duże zaangażowanie mieszkańców, nie tylko przy współtworzeniu projektu architektonicznego, ale także w pracę przy urządzaniu tych wspólnych, sąsiedzkich  przestrzeni.

Na terenie znajdującym się pomiędzy Szkołą Podstawową nr 21 a ulicą Salwator prace przygotowawcze przewidziane są na 27 i 28 października br.

Drugie spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami dotyczące zagospodarowania tych podwórek odbędzie się 22.10.2020, w godz. 17:00-18:30 na terenie zielonym przy ul. Salwator, a w
godz. 18:30-20:00 przy schodach kamiennych prowadzących z ul. Biskupiej na ul. Pohulankę.

 

Projekt “Podwórka Sąsiedzkiej Energii – Biskupia Górka” realizowany jest przez Fundację Gdańską ze środków Gminy Miasta Gdańska w ramach realizacji projektów: „Rewitalizacja Biskupiej Górki i Starego Chełmu w Gdańsku” współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.
fot. Fundacja Gdańska

ke

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.