„Królowa Salwatora” – spotkanie z autorką

Akcja najnowszej książki Emmy Popik „Królowa Salwatora” dzieje się na Biskupiej Górce, więc nie ma lepszego miejsca do spotkania z autorką niż posadowiona na szczycie tej góry zabytkowa redita koszarowa z początku XIX w.

Dużo w tej książce jest bowiem odwołań do historii tego obszaru, ale też do ludzi i zdarzeń. Pisarkę żywo interesują przemiany społeczne związane z rewitalizacją Biskupiej Górki, bywała na odbywających się tu wydarzeniach, spotkaniach, warsztatach, rozmawiała z ludźmi na ulicach… Z takich inspiracji powstała powieść, w której co prawda trudno doszukiwać się prawdziwych postaci czy zdarzeń, ale wnikliwy czytelnik, dobrze znający to miejsce, na takie ślady natrafi.
Zapraszamy na spotkanie z autorką do Auli Głównej Gdańskiej Szkoły Wyższej 26 kwietnia 2019 r., o godz. 17.00. Na miejscu będzie można zakupić „Królową Salwatora” po promocyjnej cenie i otrzymać autograf pisarki.
Spotkanie poprowadzi Dominika Ikonnikow, działaczka społeczna na Biskupiej Górce i Piaskowni, radna dzielnicy Śródmieście, koordynatorka cyklu popularnych wykładów Akademii Gdańska przy Instytucie Kultury Miejskiej, autorka tras „Szlakiem kobiet” po Głównym i Starym Mieście,

Emma Popik – gdańska pisarka, poetka, dziennikarka, tłumaczka z języka angielskiego. Debiutowała w 1966 r. utworami poetyckimi w miesięczniku społeczno-kulturalnym „Litery”. Pierwsze opowiadanie Mistrz opublikowała w 1983 r. w czasopiśmie „Fantastyka”. Autorka kilkunastu powieści i opowiadań, m.in. Tylko Ziemia (1986), Bramy strachu (1996), Genetyka bogów (1999), Tajemnice Emilki (2014), Złota ćma (2014), Raport (1988). Publikowała m.in. w „Przeglądzie Technicznym”, „Toposie”, „Nowej Fantastyce”. W latach 2000-2015 była redaktor naczelną „Nowego Kuriera Nadbałtyckiego”. Wydaną w 2004 r. książkę Wejście do baśni przetłumaczono na język japoński i zaprezentowano na wystawie wraz z oryginalnymi ilustracjami na Uniwersytecie Miyagi w Sendai.

Emma Popik „Krolową Salwatora” – Wydawnictwo Marpress, data wydania 29 marca 2019, liczba stron 344.

ke

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kopiowanie materiałów zamieszczonych na portalu www.biskupiagorka.pl jest dozwolone tylko na użytek własny,
w każdym innym przypadku wymagana jest zgoda redakcji.


Copyright © All Rights Reserved · Green Hope Theme by Sivan & schiy · Proudly powered by WordPress

Polityka prywatnosci