Kontenery przy ul. Na Stoku

Czy kontenery przy ul. Na Stoku powinny:

Kontenery, które pojawiły się niedawno przy ulicy Na Stoku wzbudziły zainteresowanie mieszkańców i mieszkanek Biskupiej Górki, dlatego redakcja portalu podjęła próbę wyjaśnienia powodu postawienia ich w tym miejscu.

Oto odpowiedź na zadane pytania,  która nadeszła 22 czerwca br.  z firmy DORACO:

– Kontenery stanowią zaplecze biurowe Korporacji Budowlanej DORACO Sp. z o.o. dla realizowanej Inwestycji – Przebudowa układu drogowego dla Forum Gdańsk, która lada dzień wejdzie w fazę realizacyjną.

– Realizacja całej przebudowy zaplanowana została na okres 30 miesięcy, przez który to okres zaplecze biurowe będzie niezbędne w celu realizacji robót.

– Kontenery w ilości i konfiguracji jaka jest na dzień dzisiejszy najprawdopodobniej nie będą już dalej rozbudowywane, mogą ulec drobnej korekcie (zmniejszeniu) za około 18 miesięcy.

– Korporacja Budowlana Doraco zwróciła się z prośbą o udostępnienie terenu miejskiego pod zaplecze budowy związane z realizacją prac do Urzędu Miasta Gdańska.
Spółka pozostaje w kontakcie z bezpośrednimi sąsiadami zaplecza, tzn z Miejskim Zakładem Zieleni oraz piekarnią Płończak.

 

28 czerwca br. w Urzędzie Miasta Gdańska odbyło się także spotkanie w tej sprawie. Uczestniczyli w nim Wiceprezydent Gdańska Wiesław Bielawski, Prezes Zarządu DORACO Andżelika Cieślowska oraz mieszkanki Biskupiej Górki: Radna Dzielnicy Śródmieście Magdalena Kamrowska i Krystyna Ejsmont z portalu BiskupiaGórka.pl. Wynikiem tych rozmów są propozycje  wysunięte przez firmę DORACO, które przedstawiamy do konsultacji:

ke

Dodaj komentarz »4 komentarze

 1. Zaplecze zostało ustawione w miejscu najmniej kolizyjnym i powinno tam pozostać na czas budowy

  Odpowiedz

 2. być przeniesione w inne miejsce

  Odpowiedz

 3. Bezkolizyjna lokalizacja ZAPLECZA BUDOWY powinna znajdować się na terenie inwestycji a nie na jedynym wolnym zielonym „placu” na Biskupiej Górce. Jeśli nie da się ich zlikwidować, Doraco powinno zrekompensować 2,5 roku utrudnień mieszkańcom Biskupiej Górki. Przecież do tego zaplecza będzie dojeżdżać do pracy zapewne na 7:00 około 20 osób lub więcej.. Plac, przy którym są teraz kontenery – to jedyne miejsce parkingowe dla mieszkańców…. Uważam, że Doraco w ramach współpracy z Radą Dzielnicy i stowarzyszeniem Waga powinno wyremontować pierwszy odcinek wjazdu na ul. Biskupia z Armii Krajowej, która jest w stanie tragicznym. Pracownicy Doraco, będą tez z niego korzystać, dlatego jest to rozsądne rozwiązanie.

  Odpowiedz

 4. Doraco chyba wystawia swoich klikaczy 🙂 Juz widze siedemdziesiat kilka osób chetnych na lunetę na kontenerach… i to najwięcej z Biskupiej Górki…

  Odpowiedz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kopiowanie materiałów zamieszczonych na portalu www.biskupiagorka.pl jest dozwolone tylko na użytek własny,
w każdym innym przypadku wymagana jest zgoda redakcji.


Copyright © All Rights Reserved · Green Hope Theme by Sivan & schiy · Proudly powered by WordPress

Polityka prywatnosci