Portal osiedlowy Biskupiej Górki

Głosujmy na projekty Biskupiej Górki

 

W Budżecie Obywatelskim 2021 znalazły się trzy projekty dotyczące bezpośrednio Biskupiej Górki. Od mobilizacji mieszkańców i przyjaciół tego miejsca zależy, czy zostaną zrealizowane. Każdy mieszkaniec/mieszkanka Gdańska, niezależnie od wieku, ale także dzielnicy w której mieszka, może oddać swoje głosy na projekty, które uczynią Biskupią Górkę piękniejszą, atrakcyjniejszą i lepszą do życia.

Głosowanie będzie odbywać się on-line na stronie internetowej www.gdansk.pl od 16 do 30 listopada, a wyniki zostaną ogłoszone do 7 grudnia br.  Więcej informacji: https://www.gdansk.pl/budzet-obywatelski.
Osoby, które nie mają dostępu do internetu, mogą zagłosować w siedzibie Stowarzyszenia Biskupia Górka przy ul. Biskupiej 4 w czwartki i poniedziałki  (19, 23, 26, 30 XI), w godz. 18-19.

aNR 9 “Biskupia Górka – miejska przestrzeń rekreacyjna; II etap.”

Projekt dzielnicowy, można na niego oddać od 1 do  5 punktów. Obejmuje dokończenie zgospodarowania Parku Salwator. Złoży się na to :
– oświetlenie parku,
– budowa placu zabaw dla dzieci (okrągły trawnik w centrum parku),
– rozbudowę siłowni zewnętrznej o system drążków do ćwiczeń,
–  uzupełnienie zieleni parkowej i jej pielęgnację – wreszcie pojawią się kwiaty! :).
Więcej o projekcie: https://gdansk.zetwibo.pl/projekt/2270.
a

a

NR 2 “Zielony zakątek przy ulicy Biskupiej”

Zielony budżet dotyczący dzielnicy – można oddać na niego tylko 1 punkt.
Dotyczy zagospodarowania terenu położonego pomiędzy kamienicami Biskupia 6 i 8A. W przypadku wygranej pojawią się na nim dodatkowe ławki i kosze na śmieci, kwiaty, krzewy ozdobne, przycięte zostaną korony drzew i będzie tam więcej słońca. GZDiZ zadba o utrzymanie zieleni i o czystość, by można było tam przyjemnie spędzać czas, a ponieważ zieleniec znajduje się bezpośrednio przy głównej ulicy i w bardzo uczęszczanym miejscu, to warto postarać się, by ten projekt wygrał.
Więcej o nim https://gdansk.zetwibo.pl/projekt/2229.
a

a

NR 22 “ZIELONA WIZYTÓWKA GDAŃSKA – Koncepcja rewaloryzacji północnej krawędzi Biskupiej Górki wzdłuż Al. Armii Krajowej obejmująca zagospodarowanie skarpy, realizację muralu i nasadzenia zieleni”

Budżet ogólnomiejski – głosujący ma do dyspozycji 1 punkt.
Projekt zakłada zagospodarowanie skarpy Biskupiej Górki przy węźle Carla Groddecka, realizację zintegrowanego z nią muralu oraz nasadzenia w pasie zieleni wzdłuż Al. Armii Krajowej. Skarpa zlokalizowana przy wjeździe do Śródmieścia Gdańska i zamykająca oś ul. 3 Maja, jest codziennie mijana przez tysiące mieszkańców Gdańska, a także przez turystów wjeżdżających do centrum miasta z obwodnicy. Także budowa pobliskiej stacji SKM Gdańsk Śródmieście oraz galerii Forum Gdańsk wpływa na jej reprezentacyjność. W chwili obecnej jest ona zaniedbana, podobnie jak mur oporowy na jej przedłużeniu i nie sprawia dobrego wrażenia, szczególnie w kontekście modernizowanego i piękniejącego otoczenia. Wprowadzenie nowych nasadzeń, wykreowanie strefy rekreacyjnej przy wejściu na Biskupią Górkę, a także realizacja muralu, który będzie z nią wizualnie zintegrowany z pewnością wpłynie pozytywnie na atrakcyjność tego jakże reprezentacyjnego miejsca, a skorzystają na tym wszyscy, a szczególnie Gdańsk.
ke

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.