Dotacje na zagospodarowanie podwórek

Start konkursu wspólne podwórko 2020

Kolejne wspólnoty mieszkaniowe mają szansę uzyskania dofinansowania do zagospodarowania wnętrza podwórzowego w ramach programu Wspólne podwórko 2020. Konkurs, dzięki któremu najbliższe przestrzenie sąsiedzkie zmieniają się nie do poznania właśnie wystartował.

To już siódma edycja konkursu. W tym roku maksymalna kwota dofinansowania na zagospodarowanie lub remont podwórka to aż 80 000 zł. Warunkiem otrzymania wsparcia finansowego jest posiadanie tytułu prawnego do terenu (dzierżawa/współdzierżawa) oraz m.in. opracowanie projektu zagospodarowania, kosztorysu wraz z przedmiarem prac, a także uzyskanie niezbędnych pozwoleń. Wnioski oraz dokumentację składać można do 15 maja 2020 r. do godz. 15.00 w kancelarii Gdańskich Nieruchomości przy ul. Partyzantów 74, pok. 8. Będą one podlegać ocenie Komisji, która do 1 czerwca 2020 r. ogłosi listę podwórek, które dzięki wsparciu w postaci dofinansowania, do końca roku zyskają nową odsłonę.

Dotychczas w ramach programu Gdańskie Nieruchomości wspól

nie z mieszkańcami zrealizowały już 131 projektów, dzięki którym przestrzenie sąsiedzkie w różnych lokalizacjach Gdańska zostały uporządkowane i zagospodarowane zgodnie z wolą mieszkańców. Część z nich zyskała zorganizowane tereny rekreacyjne, place zabaw i nowe miejsca parkingowe. Inne doczekały się remontów wiat śmietnikowych oraz nasadzeń i trawników. Działania miasta zwiększające komfort życia mieszkańców to poza zadaniami w zakresie remontów lokali oraz modernizacji nieruchomości budynkowych, również nasze programy podwórkowe, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców w działania obywatelskie, w ramach realizowanych dotąd programów podwórkowych, wspólnie udało nam się wpłynąć na poprawę środowiska mieszkaniowego w ponad 160 lokalizacjach Gd

ańska.

mat. pras. UMG

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kopiowanie materiałów zamieszczonych na portalu www.biskupiagorka.pl jest dozwolone tylko na użytek własny,
w każdym innym przypadku wymagana jest zgoda redakcji.


Copyright © All Rights Reserved · Green Hope Theme by Sivan & schiy · Proudly powered by WordPress

Polityka prywatnosci