Budżet Obywatelski 2017

Lista zgłoszonych wniosków do Budżetu Obywatelskiego 2017 jest już zamknięta. Wpłynął jeden wniosek dotyczący Biskupiej Górki. Czy w tym roku są większe szanse  na realizację projektu dotyczącego tego obszaru?

W Budżecie Obywatelskim 2017 na Dzielnicę Śródmieście przeznaczonych jest 534 tysiące zł, ale złożono 17 wniosków na sumę ponad dwukrotnie przekraczającą tę kwotę. Wnioski zostaną jeszcze poddane weryfikacji, więc dopiero w czerwcu będzie wiadomo, na które z nich mieszkańcy i mieszkanki Śródmieścia będą mogli głosować.

Mamy nadzieję, że będzie wśród nich projekt  „Biskupia Górka i Piaskownia – miejska przestrzeń rekreacyjna”  zgłoszony panią Magdalenę Katarzynę Kamrowską. Wniosek powstał z połączenia dwóch ubiegłorocznych projektów złożonych niezależnie przez panie: Dominikę Ikonnikow i Magdalenę Kamrowską. W Budżecie Obywatelskim 2016 głosowanie na dwa podobne wnioski spowodowało rozbicie głosów i mimo,  że w sumie na oba oddano 2607 głosów (więcej niż na zwycięski projekt), żaden z nich nie został zrealizowany.

Gdyby w tym roku zwolennicy zmian na Biskupiej Górce zmobilizowali się podobnie, istnieje duża szansa, że wreszcie i w parku przy Szkole Podstawowej 21 i na placu przy ul. Górka pojawią się miejsca, gdzie będzie można przyjemnie odpocząć, także aktywnie – wszak w planie jest i długo wyczekiwana siłownia na świeżym powietrzu.

Więcej o budżecie obywatelskim można przeczytać na stronie Urzędu Miasta Gdańska: Budżet obywatelski

ke

 

 

 

 

 

 

 

 

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kopiowanie materiałów zamieszczonych na portalu www.biskupiagorka.pl jest dozwolone tylko na użytek własny,
w każdym innym przypadku wymagana jest zgoda redakcji.


Copyright © All Rights Reserved · Green Hope Theme by Sivan & schiy · Proudly powered by WordPress

Polityka prywatnosci