Biskupia Górka we wspomnieniach – spotkanie

19 marca br., o godz. 17.30 w Filii Gdańskiej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej przy ul. Mariackiej 42 odbędzie się spotkanie z Panią Urszulą Kiedrowską z d. Marschinke, która mieszkała przy ul. Biskupiej 19 w latach 1937-94. Spotkanie to jest jednym z całego cyklu rozmów o dawnym Gdańsku z osobami, które pamiętają jeszcze czas wojny. Pani Urszula Kiedrowska zachowała w pamięci niezwykle żywe obrazy tamtych dni i opowiada o nich w sposób przejmujący. Zachęcamy do przeczytania części jej wspomnień opublikowanych na naszym portalu rok temu: Urodzona-w-Wolnym-Miescie-Gdansku.
m2m kopia
Rozmowę w Filii Gdańskiej  poprowadzi publicysta, reporter i dziennikarz telewizyjny Paweł Zbierski. W lutym i marcu br. pan Paweł Zbierski realizował na Biskupiej Górce zdjęcia do filmu o wyzwalaniu Gdańska w 1945 roku, którego  jedną z  bohaterek będzie właśnie pani Urszula Kiedrowska. Film  będzie można obejrzeć wkrótce, w związku z obchodami 70 rocznicy tych wydarzeń.
Więcej informacji o spotkaniach z cyklu „Moje miejsce urodzenia Wolne Miasto Gdańsk”: https://pl-pl.facebook.com/events/418944828261083/
ke

Dodaj komentarz »1 komentarz

  1. dziękujemy za informację, na pewno przyjdziemy !

    ANIA
    DANKA

    Odpowiedz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kopiowanie materiałów zamieszczonych na portalu www.biskupiagorka.pl jest dozwolone tylko na użytek własny,
w każdym innym przypadku wymagana jest zgoda redakcji.


Copyright © All Rights Reserved · Green Hope Theme by Sivan & schiy · Proudly powered by WordPress

Polityka prywatnosci