„Biskupia Górka – miejska przestrzeń rekreacyjna”

Wkrótce ruszą prace przy zagospodarowaniu Parku Salwator. Inwestycja „Biskupia Górka – miejska przestrzeń rekreacyjna” będzie wykonana w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017. Opóźnienia w jej realizacji związane były z brakiem firm chętnych do wykonania inwestycji za wyznaczoną kwotę 295 tyś. zł, przedłużającym się procesem usuwania znajdujących się na terenie parku garaży i w ostatnim okresie – robotami związanymi z układaniem na tym obszarze sieci ciepłowniczej.

Inwestor, Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska, trzykrotnie ogłaszała przetarg na wykonawcę robót. W pierwszym postępowaniu nie złożono żadnej oferty, w drugim oferta była jedna, ale na wysokość 632 358,49 zł, w trzecim zgłosił się też tylko jeden wykonawca (ten sam) z wyceną również dużo przewyższającą wyznaczoną kwotę. Gmina Gdańsk zdecydowała więc o zwiększeniu sumy przeznaczonej na realizację tej budowy. Pozwoliło to podpisać 4 października br. umowę z Zakładem Budowlanym Rafał Lehman z Kiełpina na wykonanie tej inwestycji za 634 738,71 zł. Tych pieniędzy nie starczy jednak na postawienie w parku lamp, co było wpisane w złożonym do Budżetu Obywatelskiego wniosku.
18 października odbyło się oficjalne przekazanie wykonawcy placu budowy. Byli na nim obecni, oprócz przedstawicieli DRMG i ZB Rafał Lehman, pracownicy Gdańskich Nieruchomości, Wydziału Programów Rozwojowych Miasta Gdańska, firmy GPEC i  Krystyna Ejsmont ze Stowarzyszenia Biskupia Górka zastępująca autorkę wniosku BO Magdalenę Kamrowską.

Budowa ogólnodostępnego terenu rekreacyjnego w Parku Salwator obejmie:
– wykonanie nawierzchni ciągów pieszych z możliwością przejazdu dla służb komunalnych połączonych z nawierzchnią ul. Salwator
– budowę stanowisk siłowni zewnętrznej, elementów gier stołowych wraz z urządzeniami siłowymi i sportowymi
– wykonanie balustrad na koronie istniejącego muru oporowego i schodów terenowych
– wyposażenie terenu w parkowe elementy małej architektury.

Prace będą objęte stałym nadzorem archeologicznym i saperskim.

Rozpoczęcie robót jest zaplanowane na dzień 26 października, a termin zakończenia inwestycji na kwiecień 2019 r.

Krystyna Ejsmont

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kopiowanie materiałów zamieszczonych na portalu www.biskupiagorka.pl jest dozwolone tylko na użytek własny,
w każdym innym przypadku wymagana jest zgoda redakcji.


Copyright © All Rights Reserved · Green Hope Theme by Sivan & schiy · Proudly powered by WordPress

Polityka prywatnosci