“Biskupia Górka – miejska przestrzeń rekreacyjna”

Wkrótce ruszą prace przy zagospodarowaniu Parku Salwator. Inwestycja “Biskupia Górka – miejska przestrzeń rekreacyjna” będzie wykonana w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017. Opóźnienia w jej realizacji związane były z brakiem firm chętnych do wykonania inwestycji za wyznaczoną kwotę 295 tyś. zł, przedłużającym się procesem usuwania znajdujących się na terenie parku garaży i w ostatnim okresie – robotami związanymi z układaniem na tym obszarze sieci ciepłowniczej.

Inwestor, Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska, trzykrotnie ogłaszała przetarg na wykonawcę robót. W pierwszym postępowaniu nie złożono żadnej oferty, w drugim oferta była jedna, ale na wysokość 632 358,49 zł, w trzecim zgłosił się też tylko jeden wykonawca (ten sam) z wyceną również dużo przewyższającą wyznaczoną kwotę. Gmina Gdańsk zdecydowała więc o zwiększeniu sumy przeznaczonej na realizację tej budowy. Pozwoliło to podpisać 4 października br. umowę z Zakładem Budowlanym Rafał Lehman z Kiełpina na wykonanie tej inwestycji za 634 738,71 zł. Tych pieniędzy nie starczy jednak na postawienie w parku lamp, co było wpisane w złożonym do Budżetu Obywatelskiego wniosku.
18 października odbyło się oficjalne przekazanie wykonawcy placu budowy. Byli na nim obecni, oprócz przedstawicieli DRMG i ZB Rafał Lehman, pracownicy Gdańskich Nieruchomości, Wydziału Programów Rozwojowych Miasta Gdańska, firmy GPEC i  Krystyna Ejsmont ze Stowarzyszenia Biskupia Górka zastępująca autorkę wniosku BO Magdalenę Kamrowską.

Budowa ogólnodostępnego terenu rekreacyjnego w Parku Salwator obejmie:
– wykonanie nawierzchni ciągów pieszych z możliwością przejazdu dla służb komunalnych połączonych z nawierzchnią ul. Salwator
– budowę stanowisk siłowni zewnętrznej, elementów gier stołowych wraz z urządzeniami siłowymi i sportowymi
– wykonanie balustrad na koronie istniejącego muru oporowego i schodów terenowych
– wyposażenie terenu w parkowe elementy małej architektury.

Prace będą objęte stałym nadzorem archeologicznym i saperskim.

Rozpoczęcie robót jest zaplanowane na dzień 26 października, a termin zakończenia inwestycji na kwiecień 2019 r.

Krystyna Ejsmont

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content