Kanał Raduni i inne miejsca nad wodą – wypełnij ankietę

Jak urządzić gdańskie nabrzeża?

Znasz miejsca nad wodą, gdzie warto zamontować nowe ławki, wytyczyć ścieżki, zbudować pomost? Biuro Rozwoju Gdańska zaprasza do wypełnienia ankiety, której wyniki posłużą jako wytyczne do zagospodarowania gdańskich nabrzeży.

– Zapraszamy do wypełnienia ankiety i tym samym do współpracy dotyczącej zagospodarowania gdańskich nabrzeży. Celem badania jest określenie, w których miejscach nad wodą mieszkańcy Gdańska najchętniej spędzają czas wolny i jakiego wyposażenie ich zdaniem tam brakuje – mówi Edyta Damszel-Turek, dyrektor Biura Rozwoju Gdańska.

Siedem pytań
Ankieta składa się z siedmiu pytań. Respondenci są w niej proszeni o wskazanie nadwodnych lokalizacji, które lubią odwiedzać (w pobliżu miejsca zamieszkania i nieco dalej od domu). Pytania dotyczą też wyposażenia, które powinno pojawić się w tych miejscach. Uczestnicy badania mogą wskazać np. małą architekturę, oświetlenie, toalety czy infrastrukturę rowerową lub podać własne propozycje urządzenia ulubionych miejsc.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety. W badaniu można wziąć udział do końca sierpnia, klikając tutaj: https://survey123.arcgis.com/share/cb345c461c2245d9ae6f54e5dd25e225.

Gdańska Polityka Wodna
Wyniki ankiety posłużą jako jedne z wytycznych podczas sporządzania opracowania urbanistycznego Gdańska Polityka Wodna. Jego pierwszy etap, dotyczący nabrzeży w całym mieście, został opublikowany w czerwcu 2018 r. Przeanalizowano w nim uwarunkowania dotyczące jakości przestrzeni na styku z wodą i zagospodarowania nabrzeży. W Gdańskiej Polityce Wodnej określono kierunki docelowego urządzenia terenów nadwodnych. Kolejne części opracowania będą skupiać się na konkretnych fragmentach gdańskich nabrzeży – terenach nad Wisłą, Motławą, potokami oraz Zatoką Gdańską.

Gdańska Polityka Wodna wpisuje się w realizację programu operacyjnego Przestrzeń Publiczna Strategii Rozwoju Miasta – Gdańsk 2030+ oraz Strategii zarządzania wodą na terenie Gminy Miasta Gdańska. Założenia zawarte w opracowaniu będą stanowić podstawę do działań projektowo-inwestycyjnych podejmowanych przez jednostki miejskie.

materiały prasowe z UMG
fotografia – redakcja portalu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content