“Piąty Żywioł – teatralny finał projektu o Mistrzach”

27 stycznia br. w gościnnych progach Sceny Muzycznej Gdańskiego Archipelagu Kultury odbyła się premiera spektaklu “Piąty Żywioł – teatralny finał projektu o Mistrzach”.

Sztukę wyreżyserowała Rita Jankowska, ale scenariusz jest wspólnym dziełem uczestników warsztatów teatralnych trwających prawie cały ubiegły rok w Domu Sąsiedzkim przy ul. Biskupiej 4. Mógł na nie przyjść każdy, niezależnie od wieku i nie tylko mieszkaniec/mieszkanka Biskupiej Górki.
To już drugi spektakl zrealizowany w ten sposób przez Ritę Jankowska na Biskupiej Górce. W 2016 r. uczestnicy NARRACJI mogli obejrzeć sztukę “Nasze Królestwo jest stąd” (Królowa Salwatoru) powstałą na kanwie wspomnień mieszkańców naszego osiedla.

20 lutego 2018 r. zaczyna się nowy cykl warsztatów teatralnych prowadzonych także przez tę reżyserkę. Spotkania będą odbywały się do końca roku w każdy wtorek w godzinach od 18.00 do 20.00 w lokalu przy ul. Biskupiej 4. Warsztaty są bezpłatne – projekt “Dom Sąsiedzki” jest współfinansowany ze środków Miasta Gdańsk.
Organizator, Stowarzyszenie WAGA, zaprasza.

Spektakl nagrał Wojciech Ostrowski: https://www.youtube.com/watch?v=56bAnFj77Yc&feature=youtu.be

 

Fotorelacja z premiery: Monika Drolińskiej

ke

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content