Uroczystość 98. urodzin Brunona Zwarry

 

18 października przypada 98 rocznica urodzin Brunona Zwarry. Od 2014 r. obchodzimy na Biskupiej Górce uroczyście urodziny Pisarza. W tym roku prezentem dla Jubilata będzie pokaz przedpremierowy filmu “Powrót Nathaniela W.” zrealizowanego przez Stowarzyszenie WAGA dzięki dotacji z UMG na wsparcie realizacji zadań z zakresu rewitalizacji społecznej dzielnic objętych programem rewitalizacji.
Wieczór uświetni występ Pawła Zagańczyka, który wraz ze swoim zespołem Zagan Acoustic przygotował muzykę do tego filmu. Będzie też urodzinowy tort.
Zapraszamy do Domu Sasiedzkiego przy ul. Biskupiej 4 w dniu 18 października o godz. 18.00.

 

A tak na swojej stronie zaprasza na ten wieczór Stowarzyszenie WAGA:

18 października, o godzinie 18,00 w siedzibie Stowarzyszenia WAGA( ul. Biskupia 4) odbędzie się pokaz przedpremierowy najnowszej produkcji filmowej zrealizowanej przez nasze Stowarzyszenie.
Film nosi tytuł ” Powrót Nataniela W., czyli przyczynek do rozważań o przeszłości Biskupiej Górki” realizowanego w ramach projektu ” Po drugiej strony bramy” współfinansowanego ze środków Miasta Gdańsk.
Chcemy pokazać piękno tego miejsca oczami Nataniela Wolfa – lekarza, astronoma, którego prochy wciąż leżą gdzieś na Biskupiej Górce.
Do udziału zaprosiliśmy profesjonalistów oraz amatorów – statystów, statystki związanych z Biskupią Górką.
Naszym celem jest, by poprzez film mieszkańcy/mieszkanki Biskupiej Górki po raz kolejny pokazali swój potencjał, a mieszkańcy i mieszkanki innych dzielnic Gdańska poznali lepiej Biskupią Górkę i podzielili nasz nią zachwyt. Film przybliży historię i specyfikę tego miejsca, dzięki czemu proces rewitalizacji przebiegnie z lepszą znajomością tego wyjątkowego miejsca.
Pokaz przedpremierowy , skierowany głównie do mieszkańców i mieszkanek BG jest pewnego rodzaju kolaudacją. Chcemy aby mieszkańcy i mieszkanki podzielili się z nami spostrzeżeniami na temat naszej produkcji. Aby wskazali co można jeszcze dodać, poprawić. Wszak to film o Nich i dla Nich.

Premierę filmu planujemy 6 listopada 2017 w Audytorium Europejskiego Centrum Solidarności.

Pokaz przedpremierowy odbywa się 18.10.2017r. z ważnego powodu – jest to dzień urodzin Brunona Zwarry, mieszkańca Biskupiej Górki oraz jednego z bohaterów naszego filmu. Od kilku lat wraz z Stowarzyszeniem Biskupia Górska staramy się celebrować ten dzień i upowszechniać dorobek literacki autora m.in. „ Wspomnień gdańskiego bówki”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content