9 sierpnia rusza “Zrozumieć Sierpień”

9 sierpnia zaczyna się na Biskupiej Górce realizacja projektu „Zrozumieć Sierpień”.

O godz. 16.00 na podwórku kamienicy przy ul. Biskupiej 4 Kolektyw Twórczy MAMYWENE poprowadzi dla chętnych mieszkańców warsztaty, których efektem będzie ozdobienie fragmentu tego podwórka. Będzie więc można nauczyć się techniki malowania za pomocą szablonów, a efekt tych prac długo będzie cieszył wszystkich korzystających z tego terenu. Warto przyłożyć do tego rękę, zapraszamy do udziału.

Poniżej harmonogram pozostałych wydarzeń tegorocznego „Zrozumieć Sierpień”:

REWITALIZACJA PODWÓRKA
Mieszkańcy i mieszkanki Biskupiej Górki wraz z Kolektywem Twórczym MAMYWENE zrewitalizują część podwórka za Domem Sąsiedzkim przy ul. Biskupiej 4 – tj.: odnowiony zostanie betonowy murek poprzez pomalowanie go i wykonanie na nim małego muralu z elementami architektonicznymi budynków Biskupiej Górki.
KIEDY: 9 i 16.08 w godz. 16-18
GDZIE: podwórko za Domem Sąsiedzkim przy ul. Biskupiej 4

SZYCIE PODUSZEK I SIEDZISK Z BANERÓW
Z niepotrzebnych banerów trójmiejskich instytucji stworzymy poduszki i siedziska, które przydadzą nam się na wszystkie wydarzenia sąsiedzkie. Każda osoba biorąca udział w warsztatach będzie mogła zabrać ze sobą najładniejszą poduszkę, jaką udało jej się zrobić w jego ramach. Poduszki zostaną zaprezentowane i użyte podczas finału projektu w dniu 27 sierpnia w godz. 15-21.
KIEDY: 20.08, godz. 12-18 (można dołączyć w każdej chwili)
GDZIE: Dom Sąsiedzki przy ul. Biskupiej 4

WARSZTATY MUZYCZNE
Najpierw pod okiem Jarosława Marciszewskiego z zespołu REMONT POMP wraz z najmłodszymi mieszkańcami i mieszkankami stworzymy instrumenty muzyczne, a następnie nauczymy się na nich grać, tworząc nieznane światu dźwięki i utwory.
Warsztaty zakończą się koncertem w dniu 27 sierpnia o godz. 15 (finał “Zrozumieć Sierpień na Biskupiej Górce”)
KIEDY: 22-26.08 w godz. 10-14
GDZIE: Dom Sąsiedzki przy ul. Biskupiej 4

WARSZTATY OGRODNICZE
Wspólnie z Rutą Urban Garden przygotujemy teren na skarpie pod nasadzenia roślin zimozielonych. Podpowiemy także, jak pielęgnować rośliny, by cieszyły oko przez cały rok.
KIEDY: 24.08 – godz. 16-18
GDZIE: podwórko za Domem Sąsiedzkim przy ul. Biskupiej 4

WSPÓLNE MALOWANIE GRAFFITI
Razem stworzymy projekt graffiti, a następnie wykonamy je upiększając tym samym podwórko za Domem Sąsiedzkim na Biskupiej Górce
KIEDY: 25-27.08 w godzinach 14-18
GDZIE: warsztaty – Dom Sąsiedzki przy ul. Biskupiej 4, graffiti wykonamy na blaszanym płocie za cukiernią przy ul. Na Stoku 46

27 SIERPNIA FINAŁ! Festyn – na którym wystąpi zespół “Remont pomp” i uczestnicy warsztatów muzycznych, odsłonięte zostanie graffiti powstałe na warsztatach, będą zabawy dla całych rodzin i konkursy z nagrodami. Będzie można posiedzieć na outdorowych poduchach uszytych na warsztatach i popiknikować oraz  pograć na instrumentach, które staną na placu na stałe. I nieustająco podziwiać efekty warsztatów ogrodniczych.  ZAPRASZAMY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content