9 sierpnia rusza „Zrozumieć Sierpień”

9 sierpnia zaczyna się na Biskupiej Górce realizacja projektu „Zrozumieć Sierpień”.

O godz. 16.00 na podwórku kamienicy przy ul. Biskupiej 4 Kolektyw Twórczy MAMYWENE poprowadzi dla chętnych mieszkańców warsztaty, których efektem będzie ozdobienie fragmentu tego podwórka. Będzie więc można nauczyć się techniki malowania za pomocą szablonów, a efekt tych prac długo będzie cieszył wszystkich korzystających z tego terenu. Warto przyłożyć do tego rękę, zapraszamy do udziału.

Poniżej harmonogram pozostałych wydarzeń tegorocznego „Zrozumieć Sierpień”:

REWITALIZACJA PODWÓRKA
Mieszkańcy i mieszkanki Biskupiej Górki wraz z Kolektywem Twórczym MAMYWENE zrewitalizują część podwórka za Domem Sąsiedzkim przy ul. Biskupiej 4 – tj.: odnowiony zostanie betonowy murek poprzez pomalowanie go i wykonanie na nim małego muralu z elementami architektonicznymi budynków Biskupiej Górki.
KIEDY: 9 i 16.08 w godz. 16-18
GDZIE: podwórko za Domem Sąsiedzkim przy ul. Biskupiej 4

SZYCIE PODUSZEK I SIEDZISK Z BANERÓW
Z niepotrzebnych banerów trójmiejskich instytucji stworzymy poduszki i siedziska, które przydadzą nam się na wszystkie wydarzenia sąsiedzkie. Każda osoba biorąca udział w warsztatach będzie mogła zabrać ze sobą najładniejszą poduszkę, jaką udało jej się zrobić w jego ramach. Poduszki zostaną zaprezentowane i użyte podczas finału projektu w dniu 27 sierpnia w godz. 15-21.
KIEDY: 20.08, godz. 12-18 (można dołączyć w każdej chwili)
GDZIE: Dom Sąsiedzki przy ul. Biskupiej 4

WARSZTATY MUZYCZNE
Najpierw pod okiem Jarosława Marciszewskiego z zespołu REMONT POMP wraz z najmłodszymi mieszkańcami i mieszkankami stworzymy instrumenty muzyczne, a następnie nauczymy się na nich grać, tworząc nieznane światu dźwięki i utwory.
Warsztaty zakończą się koncertem w dniu 27 sierpnia o godz. 15 (finał „Zrozumieć Sierpień na Biskupiej Górce”)
KIEDY: 22-26.08 w godz. 10-14
GDZIE: Dom Sąsiedzki przy ul. Biskupiej 4

WARSZTATY OGRODNICZE
Wspólnie z Rutą Urban Garden przygotujemy teren na skarpie pod nasadzenia roślin zimozielonych. Podpowiemy także, jak pielęgnować rośliny, by cieszyły oko przez cały rok.
KIEDY: 24.08 – godz. 16-18
GDZIE: podwórko za Domem Sąsiedzkim przy ul. Biskupiej 4

WSPÓLNE MALOWANIE GRAFFITI
Razem stworzymy projekt graffiti, a następnie wykonamy je upiększając tym samym podwórko za Domem Sąsiedzkim na Biskupiej Górce
KIEDY: 25-27.08 w godzinach 14-18
GDZIE: warsztaty – Dom Sąsiedzki przy ul. Biskupiej 4, graffiti wykonamy na blaszanym płocie za cukiernią przy ul. Na Stoku 46

27 SIERPNIA FINAŁ! Festyn – na którym wystąpi zespół „Remont pomp” i uczestnicy warsztatów muzycznych, odsłonięte zostanie graffiti powstałe na warsztatach, będą zabawy dla całych rodzin i konkursy z nagrodami. Będzie można posiedzieć na outdorowych poduchach uszytych na warsztatach i popiknikować oraz  pograć na instrumentach, które staną na placu na stałe. I nieustająco podziwiać efekty warsztatów ogrodniczych.  ZAPRASZAMY

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kopiowanie materiałów zamieszczonych na portalu www.biskupiagorka.pl jest dozwolone tylko na użytek własny,
w każdym innym przypadku wymagana jest zgoda redakcji.


Copyright © All Rights Reserved · Green Hope Theme by Sivan & schiy · Proudly powered by WordPress

Polityka prywatnosci