Fortyfikacje Biskupiej Górki i tereny wokół nich położone na Biskupiej Górce już po raz drugi będą tematem Konkursu „Fortyfikacje Gdańska i Pomorza. Kultura Autentyczności”, organizowanego z inspiracji Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku.
Konkurs odbędzie się w dniach 25-28 września, a jego celem jest stworzenie koncepcji zagospodarowania zabytkowych przestrzeni Gdańska przez studentów, doktorantów i absolwentów (do dwóch lat po studiach) rożnych kierunków.
Z pomysłami na rewitalizację fortyfikacji Biskupiej Górki powstałymi w czasie zeszłorocznej edycji konkursu można zapoznać się na stronie organizatora:
Efekt tegorocznej pracy zespołów konkursowych będzie można zobaczyć 28 września (sobota) w Sali Mieszczańskiej Ratusza Starego Miasta, ul. Korzenna 33/35 w godzinach od 10.15 do 12.45, gdzie odbędzie się otwarta dla publiczności prezentacja. Od godz.12.45 do 15.45 będzie obradowało jury, a wyniki tych obrad zostaną zaprezentowane tego samego dnia na spotkaniu podsumowującym konkurs w godz. 15.45 -16.15.
Konkurs objęty został patronatem honorowym Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Prezydenta Miasta Gdańska. Partnerami konkursu są Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku, Stowarzyszenie WAGA, Partnerstwo dla Biskupiej Górki oraz Gdańska Fundacja Wody.
Partnerami strategicznymi są: Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo oraz Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna. Patronat medialny: Radio Gdańsk.
Organizatorem konkursu jest Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych.
Szczegółowe informacje o konkursie zawarte są w regulaminie konkursu oraz na stronie www.ciee-gda.pl
ke