Kontenery przy ul. Na Stoku

Czy kontenery przy ul. Na Stoku powinny:

Kontenery, które pojawiły się niedawno przy ulicy Na Stoku wzbudziły zainteresowanie mieszkańców i mieszkanek Biskupiej Górki, dlatego redakcja portalu podjęła próbę wyjaśnienia powodu postawienia ich w tym miejscu.

Oto odpowiedź na zadane pytania,  która nadeszła 22 czerwca br.  z firmy DORACO:

– Kontenery stanowią zaplecze biurowe Korporacji Budowlanej DORACO Sp. z o.o. dla realizowanej Inwestycji – Przebudowa układu drogowego dla Forum Gdańsk, która lada dzień wejdzie w fazę realizacyjną.

– Realizacja całej przebudowy zaplanowana została na okres 30 miesięcy, przez który to okres zaplecze biurowe będzie niezbędne w celu realizacji robót.

– Kontenery w ilości i konfiguracji jaka jest na dzień dzisiejszy najprawdopodobniej nie będą już dalej rozbudowywane, mogą ulec drobnej korekcie (zmniejszeniu) za około 18 miesięcy.

– Korporacja Budowlana Doraco zwróciła się z prośbą o udostępnienie terenu miejskiego pod zaplecze budowy związane z realizacją prac do Urzędu Miasta Gdańska.
Spółka pozostaje w kontakcie z bezpośrednimi sąsiadami zaplecza, tzn z Miejskim Zakładem Zieleni oraz piekarnią Płończak.

 

28 czerwca br. w Urzędzie Miasta Gdańska odbyło się także spotkanie w tej sprawie. Uczestniczyli w nim Wiceprezydent Gdańska Wiesław Bielawski, Prezes Zarządu DORACO Andżelika Cieślowska oraz mieszkanki Biskupiej Górki: Radna Dzielnicy Śródmieście Magdalena Kamrowska i Krystyna Ejsmont z portalu BiskupiaGórka.pl. Wynikiem tych rozmów są propozycje  wysunięte przez firmę DORACO, które przedstawiamy do konsultacji:

ke

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

4 komentarze “Kontenery przy ul. Na Stoku”

Skip to content