Portal osiedlowy Biskupiej Górki

Dzień Sąsiadów na Biskupiej Górce

27 maja w godz. od 14.00 do 18.00 zapraszamy na  spotkanie sąsiedzkie do Domu Sasiedzkiego przy ul. Biskupiej 4 i na plac “Ranczo” – będzie sporo atrakcji!

Po pogadance ogrodniczej o tym jak pielęgnować rośliny balkonowe, będziemy tworzyć własne kompozycje kwiatowe, które okoliczni mieszkańcy i mieszkanki będą mogli zabrać do domu. Oferujemy sąsiedzką pomoc przy montowaniu skrzynek z roślinami.

Ukwiecimy też plac za Domem Sąsiedzkim, by milej było nam się tam spotykać.
Oczywiście będzie też słodki poczęstunek i rozmowy przy kawie oraz rozrywki niezwyczajne, bo powrócimy do dawnych gier i zabaw dziecięcych, takich jak: wyścig pokoju (kapsle), klasy, chłopek, zośka, skakanka, szczur, hula hop, guma, kolory, kolanko, ciupy (kamyki), komórki do wynajęcia, fajerka.
To na placu, a w sali Domu Sąsiedzkiego będzie można pobawić się w cymbergaja, bitwę morska, kółko i krzyżyk, piątki, fruczkę, riki tiki, przeplatankę, pchełki, bierki, rzutki czy chińczyka.
O innych zapomnianych grach będzie można poczytać na wystawie poświęconej dziecięcym rozrywkom z lat 50-70 ub. w.

O 17.00 zobaczymy króciutkie przedstawienie “Czy ktoś wie, co w niespodziance chowa się” zrealizowane w całości przez dzieci na zajęciach artystycznych.
Wstęp wolny. Zapraszamy!

Dzień Sąsiadów na Biskupiej Górce jest dofinansowany ze środkow Miasta Gdańska (projekt “Biskupia Górka znowu zakwitnie”) i z Regionalnego Centrum Wolontariatu (Gdański Fundusz Senioralny)
Organizator: Stowarzyszenie Biskupia Górka i nieformalna grupa “Sentymentalni”
Partnerzy: Stowarzyszenie WAGA i Gdańska Szkoła Wyższa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.