22 marca – wybieramy radnych dzielnicy

W niedzielę, 22 marca br., w Szkole Podstawowej nr 21 przy ul. Na Stoku 43 osoby mieszkające na Biskupiej Górce będą mogły oddać głos na swojego kandydata/kandydatkę do Rady Dzielnicy Śródmieście.

Z listą osób kandydujących można zapoznać się na stronie Urzędu Miasta Gdańska: www.gdansk.pl/start_nowy,512,36097, a więcej informacji o tych osobach uzyskać pod linkiem: http://www.terazdzielnice.pl/. Przeanalizowaliśmy wpisy, a ponieważ dwie osoby są związane z Biskupią Górką, więc prezentujemy ich sylwetki:

Nr 9 na liście: Magdalena Kamrowska:  Magdalena-Katarzyna-Kamrowska
“Całe życie mieszkam w Śródmieściu Gdańska – przez wiele lat na Dolnym Mieście, a obecnie na Biskupiej Górce. Zachwyca mnie niepowtarzalny klimat obu tych miejsc, jednak świetnie zdaję sobie sprawę z problemów ich mieszkańców. Bardzo cieszy mnie trwająca rewitalizacja w różnych gdańskich dzielnicach i mam ogromną nadzieję, że wkrótce nadejdzie czas także na Biskupią Górkę. Nie czekam na to biernie – działam społecznie w Partnerstwie dla Biskupiej Górki i w Stowarzyszeniu WAGA. Od trzech lat oprowadzam wycieczki po Biskupiej Górce jako lokalna przewodniczka.
Z wykształcenia jestem ekonomistką, księgową, analitykiem finansowym małych i średnich przedsiębiorstw, pracuję na kierowniczym stanowisku. Prywatnie jestem mamą dwóch nastoletnich synów.”

mmm

 

Nr 3 na liście: Monika Drolińska:
“Od urodzenia mieszkam w centrum Śródmieścia Gdańska. Interesuje mnie nie tylko historia i architektura naszego pięknego miasta, ale przede wszystkim jego stan obecny i jego przyszłość.
Uważam, że mieszkańcy i mieszkanki Gdańska powinni mieć większy wpływ na jego kształt.
Dlatego kandyduję do Rady Dzielnicy Śródmieście oraz działam społecznie w Stowarzyszeniu WAGA m. in. na rzecz poprawy życia mieszkańców i mieszkanek Biskupiej Górki oraz promocji tego niezwykłego miejsca.
Chętnie udzielam się w Klubie Seniorki i Seniora na Biskupiej Górce, bo miałam okazję przekonać się, że takie możliwości aktywizacji są ludziom starszym bardzo potrzebne.
Jestem absolwentką Wydziału Turystyki i Rekreacji Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Uwielbiam długie spacery i odkrywanie nowych inspirujących miejsc.”

***

Można głosować tylko na jednego kandydata/kandydatkę, stawiając znak “x” w kratce obok nazwiska.

W Szkole Podstawowej nr 21  głosują osoby zameldowane przy ulicach: 3 Maja, Biskupia, Górka, Górna, Gradowa, Kaznodziejska, Kurkowa, Menonitów, Na Stoku, Nowe Ogrody, Reduta Miejska, Rogaczewskiego, Salwator, Spadzista, Strzelecka, Zaroślak.

red.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content