Spotkanie z Wojtkiem Ostrowskim

6 października br. o godz. 19.30 w placówce artystycznej “Ukryte miejsce” przy Al. Niepodległości 787 w Sopocie odbędzie się spotkanie z Wojciechem Ostrowskim, podróżnikiem, oceanografem, filmowcem i fotografikiem, od lat związanym z Biskupią Górką.

“Towarzyszył z kamerą polskim zdobywcom Bieguna Północnego i trzykrotnie Markowi Kamińskiemu w wyprawach na Antarktydę. Jako uczestnik i filmowiec brał udział w wyprawie ”Razem na biegun” z Jaśkiem Melą i Markiem Kamińskim i zdobył dwa bieguny w jednym roku, gdzie zrealizował film “Razem na biegun”.
Swoje pierwsze zdjęcia wykonał na Biskupiej Górce i teraz po latach, po odwiedzeniu ponad 30 krajów świata na wszystkich kontynentach, wrócił właśnie do tego zakątka Gdańska. Jest autorem wystawy fotograficznej „Trwanie” pokazanej w dawnym Zakładzie Fryzjerskim przy ul. Biskupiej w czasie Streetwaves 2012, zdjęć do pocztówek z widokami Biskupiej Górki, filmu z pleneru „Barwy Biskupiej Górki”, a aktualnie tworzy galerię fotografii mieszkańców i mieszkanek tej dzielnicy.
Na spotkaniu opowie o wyprawach polarnych i zaprezentuje film zrealizowany we współpracy z Grażyną Knitter i Krystyną Ejsmont: “Biskupia Górka Brunona Zwarry” – rzecz o 95 letnim autorze książek o historii Gdańska.”

ke

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content