“Shine On You Crazy Diamond”

Biskupia Górka ma wiele tajemnic. Te bardzo dawne i takie z XXI w. Spróbujmy zatem wspólnymi siłami rozwiązać jedną z nich.

Kilka lat temu przy wjeździe na Biskupią Górkę od strony Ronda Groddecka, na kamienicy Biskupia 4 pojawił się baner z napisem „Shine On You Crazy Diamond”. Nikt nie widział gdy go zawieszano, autor/autorka zarówno pomysłu jak i realizacji dotąd nie jest  znany. Gdy zaczęto rozbierać oficynę tego domu część baneru zwisała jakiś czas smętnie, aż któregoś dnia (nocy?) jakaś troskliwa ręka przymocowała baner z powrotem do ściany.

Prawdopodobnie napis będzie musiał być zdjęty w czasie dalszych prac rozbiórkowych, dlatego zaczynamy akcję poszukiwania jego właściciela/właścicieli. Wizyta w administracji kamienicy nic nam nie dała, przepytywanie mieszkańców i mieszkanek także. Dlatego apelujemy do autora lub autorki oraz do wszystkich innych osób, które coś na ten temat wiedzą, o skontaktowanie się z redakcją.

1 12

Napis kończy uśmiechnięta buźka i taka sama buźka w równie tajemniczych okolicznościach pojawiła się na domu przeznaczonym do rozbiórki przy ul. Na Stoku 15.

15

 Shine on You Crazy Diamond – utwór z 1974 r. grupy rockowej Pink Floyd, poświęcony pierwszemu liderowi tej grupy, Sydowi Barretowi. Jego wspaniałą karierę przerwała choroba psychiczna.

“Pamiętasz gdy byłeś młody?
Lśniłeś jak słońce.
Lśnij dalej szalony diamencie.”

(tłum. Wojciech Mann)

ke

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content