Wilhelm August Stryowski

W dniu 13 maja 2014 odbędzie się kolejny wykład w ramach projektu „Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki na Biskupiej Górce”, który poświęcony będzie  Wilhelmowi Augustowi Stryowskiemu, urodzonemu na Zaroślaku znanemu malarzowi, konserwatorowi, kolekcjonerowi i współzałożycielowi Muzeum Miejskiego (dziś Muzeum Narodowe).

Do GWSH, ul. Biskupia 24 b,  o godz. 18.00 zapraszają:
organizatorzy – Instytut Kultury Miejskiej, Stowarzyszenie „WAGA”
partnerzy – Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna, Szkoła Podstawowa nr 21
patroni medialni – portal biskupiagorka.pl,  Dziennik Bałtycki, iBedeker.pl,  historia.org.pl, Radio Gdańsk, Trójmiasto.pl.

Już od czerwca razem z Lokalnymi Przewodnikami i Przewodniczkami będzie można poznać Biskupią Górkę, Dolne Miasto oraz kolekcję malarstwa monumentalnego na Zaspie. Zwiedzanie z Lokalnymi Przewodnikami i Przewodniczkami jest bezpłatne!

Szczegółowe informacje i zapisy na spacery z Lokalnymi Przewodnikami i Przewodniczkami od czerwca 2014:

Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku, Punkt Informacji Kulturalnej,
ul. Długi Targ 39/40
tel.: 58 301 2016, e-mail: punkt@ikm.gda.pl
pon.-pt., godz. 10.00 – 18.00, sob.-niedz., godz. 12.00 – 16.00


Projekt „Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki” skierowany jest do społeczności trzech dzielnic Gdańska: Zaspy oraz Biskupiej Górki, i Dolnego Miasta. Zapraszamy w nim mieszkańców do poznania historii miejsc, w których żyją, ich dziedzictwa, sztuki, osób związanych z tymi miejscami podczas otwartych wykładów. Aktywizuje mieszkańców, którzy w charakterze Lokalnego Przewodnika/Przewodniczki dzielą się pozyskaną wiedzą podczas prowadzonych później spacerów. W roku 2013 w spacerach na Zaspie i Biskupiej Górce wzięło udział 1170 osób.


Dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content