Ładniej na Biskupiej Górce

W dniach 5-7 września z inspiracji Referatu Rewitalizacji Wydziału Urbanistyki, Architektury i Ochrony Zabytków Urzędu Miasta w Gdańsku, ale rękoma samych mieszkańców i mieszkanek z ul. Biskupiej zaniedbany dotąd stok przy budynku nr 18 zmienił się w piękny ogródek. W akcję bardzo zaangażowali się też członkowie i członkinie Fundacji „Życie i pasja”, która ma siedzibę przy ul. Biskupiej.


Pracę poprzedziły warsztaty przygotowane w ramach projektu „Zobaczyć na nowo”, na których powstał pomysł wspólnej pracy na rzecz upiększania naszego osiedla. Na początek wybrany został zaniedbany stok przed kamienicą przy ul. Biskupiej 18. Pod okiem Pani Pauliny Borysewicz, jednej z czołowych pomorskich specjalistek od zagospodarowania przestrzeni miejskich, powstał dokładny projekt tego ogrodu, a zakup wybranych roślin sfinansowała gmina Gdańsk.
Pani Paulina Borysewicz, która jest konsultantką ds. społeczno-przestrzennych w GZNK, zapewnia, że pomoc Urzędu Miasta nie skończy się na stworzeniu tej jednej rabaty.  Zapraszamy osoby, które chciałyby takiej metamorfozy na swoim podwórku i są gotowe włączyć się w taką pracę, do napisania na adres redakcji: redakcja@biskupiagorka.pl. Czekamy też na inne pomysły wspólnych działań.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

 

 

 

 

fot. Magdalena Łojewska

 

Więcej zdjęć z tej akcji można obejrzeć w naszej galerii: https://biskupiagorka.pl/galeria/?wppa-album=50&wppa-cover=0&wppa-occur=1

ke

Skip to content