Dni Otwarte GSW

Gdańska Szkoła Wyższa mająca siedzibę przy ul. Biskupiej 24b zaprasza w dniach 24-25 czerwca 2021 r. na Dni Otwarte uczelni.
Na program złożą się:
Konferencja “Słowiański duch we współczesnym świecie”
Celem Konferencji jest próba rekonstrukcji atrybutów i przejawów kultury słowiańskiej istniejącej w krajach Europy Środkowej i Wschodniej, w tym szczególnie w Polsce, w jej regionach Ziem Odzyskanych. Wskazując na istniejące na tych terenach elementy tej kultury chcemy wydobyć te jej treści, które ubogacają życie społeczne poprzez tworzenie trwałych jego artefaktów.
Program Konferencji
Adam Jan Karpiński, Pierwiastki ducha słowiańskiego, a polskiego w szczególności, formułowane w związku z filozofią Karola Libelta
Gracjan Cimek, Kryzys białoruski jako punkt zwrotny
Edyta Majewska, O postaciach ze słowiańskich podań, syrenie Juracie i kroju pisma Głagolicy na podstawie rozprawy doktorskiej „Kreacja a tradycja w projektowaniu graficznym”
Barbara Krygier, Kosmos jest tutaj
Rajmund Pluta, Pragmatyzm duchowości
Piotr Kudrycki, Trójka, trójpodział i trzygłowy bóg u Słowian Południowych oraz u Słowian Połabskich i Pomorzan
Krzysztof Bąkowski, W jakim stopniu idee starosłowiańskie mogą pomóc w rozwiązaniu problemów współczesnych
Rajmund Pluta, Wynalazek.

Wystawa malarstwa grupy Artystycznej “Otwarte Mosty” z Warszawy.
Obrazy będzie można oglądać już od 19 czerwca, w godzinach od 10 do 16. Na ekspozycji zaprezentowanych zostanie 70 prac artystów: Arnolda Ananicza ps. Ananiczius, Tomasza Awdziejczyka, Joanny Banek, Waldemara Borowskiego, Dominiki Daszewskiej, Jacka Dittwalda, Krzysztofa Andrzeja Góreckiego, Andrzeja Kalety, Joanny Koreckiej, Jolanty Kuśmierskiej, Edyty Majewskiej, Karoliny Mysłek, Magdy Opozdy-Szwabe, Jerzego Przybyła, Kamili Wojciechowicz-Krauze.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content