Zamknięcie Wiaduktu Biskupia Górka

W nocy z poniedziałku na wtorek (4 na 5 stycznia) nie będzie możliwości przejazdu przez Wiadukt Biskupia Górka. Obiekt zostanie całkowicie wyłączony z ruchu w godzinach 22 – 5. Sugerowany objazd poprowadzony będzie al. Armii Krajowej, al. Havla i Małomiejską.

Zamknięcie wiaduktu spowodowane jest koniecznością wykonania przeglądu technicznego całego obiektuPlanowany przegląd jest jednym z ostatnich elementów warunkujących otwarcie ruchu na drugiej nitce wiaduktu. Wszelkie działania umożliwiające dopuszczenie drugiej nitki wiaduktu do ruchu powinny zakończyć się w połowie stycznia, po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie.

Zamknięcie wiaduktu Biskupia Górka, oznacza również czasowe zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Szczegółowe informacje o zmianach w kursowaniu autobusów znajdują się na stronie Zarządu Transportu Miejskiego www.ztm.gda.pl

Inwestycja jest elementem docelowego układu drogowego w ciągu DK91 dochodzącej do portu morskiego (Nowego Portu) i łączącej Pomorze z południem kraju. Głównym wykonawcą Wiaduktu Biskupia Górka jest firma Budimex S.A., z którą podpisano umowę w marcu 2018 r. Prace na budowie zakończą się w połowie 2021 roku, a ich koszt to ok. 165 mln złotych. Inwestycja dofinansowana jest z Europejskiego Funduszu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content