Dotacje na zagospodarowanie podwórek

Start konkursu wspólne podwórko 2020

Kolejne wspólnoty mieszkaniowe mają szansę uzyskania dofinansowania do zagospodarowania wnętrza podwórzowego w ramach programu Wspólne podwórko 2020. Konkurs, dzięki któremu najbliższe przestrzenie sąsiedzkie zmieniają się nie do poznania właśnie wystartował.

To już siódma edycja konkursu. W tym roku maksymalna kwota dofinansowania na zagospodarowanie lub remont podwórka to aż 80 000 zł. Warunkiem otrzymania wsparcia finansowego jest posiadanie tytułu prawnego do terenu (dzierżawa/współdzierżawa) oraz m.in. opracowanie projektu zagospodarowania, kosztorysu wraz z przedmiarem prac, a także uzyskanie niezbędnych pozwoleń. Wnioski oraz dokumentację składać można do 15 maja 2020 r. do godz. 15.00 w kancelarii Gdańskich Nieruchomości przy ul. Partyzantów 74, pok. 8. Będą one podlegać ocenie Komisji, która do 1 czerwca 2020 r. ogłosi listę podwórek, które dzięki wsparciu w postaci dofinansowania, do końca roku zyskają nową odsłonę.

Dotychczas w ramach programu Gdańskie Nieruchomości wspól

nie z mieszkańcami zrealizowały już 131 projektów, dzięki którym przestrzenie sąsiedzkie w różnych lokalizacjach Gdańska zostały uporządkowane i zagospodarowane zgodnie z wolą mieszkańców. Część z nich zyskała zorganizowane tereny rekreacyjne, place zabaw i nowe miejsca parkingowe. Inne doczekały się remontów wiat śmietnikowych oraz nasadzeń i trawników. Działania miasta zwiększające komfort życia mieszkańców to poza zadaniami w zakresie remontów lokali oraz modernizacji nieruchomości budynkowych, również nasze programy podwórkowe, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców w działania obywatelskie, w ramach realizowanych dotąd programów podwórkowych, wspólnie udało nam się wpłynąć na poprawę środowiska mieszkaniowego w ponad 160 lokalizacjach Gd

ańska.

mat. pras. UMG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content