Koncert Cappelli Gedanensis i Konstantego Kulki

Dziennik Bałtycki i Cappella Gedanensis zapraszają mieszkańców Pomorza na koncert patriotyczny, który odbędzie się 14 listopada o godzinie 19:00 w Kościele Zielonoświątkowym Zbór Radość Życia w Gdańsku (ul. Menonitów 2a).

Zainauguruje on obchody 100-lecia powrotu Pomorza w granice Rzeczypospolitej i zaślubin Polski z morzem. Połączony zostanie także z jubileuszem 60-lecia pierwszego publicznego koncertu Konstantego Andrzeja Kulki, zaliczanego do grona najwybitniejszych skrzypków swojego pokolenia.
Na koncert zapraszają Mariusz Szmidka, redaktor naczelny „Dziennika Bałtyckiego” oraz Marek Więcławek, dyrektor Cappelli Gedanensis.
—-
WAŻNE: Wstęp jest wolny, lecz obowiązują zapisy! Wystarczy do 13 listopada, do godziny 12.00, na adres krystyna.kujawa@polskapress.pl wysłać deklarację udziału w koncercie, z imieniem i nazwiskiem i numerem do kontaktu.
—-
Widzowie będą mogli posłuchać pieśni: „Morze nasze morze”, „Hymn do Bałtyku”, „Hymn Kaszubski”, „Zaślubiny Bałtyku” oraz kompozycji wybitnego kompozytora i skrzypka, zwanego polskim Paganinim – Karola Lipińskiego. Wśród jego utworów na koncercie znajdą się: Polonez A – dur op. 9, Polonez e – moll op. 9, Polonez D – dur op. 9, Rondo koncertowe op. 18, Souvenir de la mer Baltique op.19 i Fantazji na motywach z opery „Krakowiacy i Górale” Jana Stefaniego op. 33.
ZAPRASZAMY!

mat. pras. Cappelli Gedanensis
fot. redakcji portalu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content