Mieszkańcy piszą do Prezydenta Gdańska

Stowarzyszenie Biskupia Górka zbiera do końca stycznia podpisy pod pismem do Prezydenta Gdańska o przywrócenie możliwości przejścia po skarpie  znajdującej się między Szkołą Podstawową 21 a Gdańską Szkoła Wyższą. Podpisy mozna składać w lokalu Stowarzyszenia przy ul. Biskupiej 4 w dniach 29-31 stycznia,  godz. 18-20.

Treść listu:

Pan Paweł Adamowicz
Prezydent Miasta Gdańska

Szanowny Panie Prezydencie,

w związku z otrzymanymi z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska i od Miejskiego Konserwatora Zabytków w Gdańsku informacjami, że przy umacnianiu skarpy Biskupiej Górki nie zostaną na niej odtworzone schody za kamienicą przy ul. Na Stoku 23, prosimy Pana o pomoc i interwencję.

Usytuowanie osiedla Biskupia Górka na wzgórzu powoduje, że poruszanie się po nim jest trudniejsze niż gdzie indziej. Wcześniej mieszkańcy, turyści i studenci radzili sobie z tym, chodząc po skarpach na skróty, m.in zbudowanymi jeszcze w okresie międzywojennym schodami znajdującymi się właśnie za kamienicą przy ul. Na Stoku 23 i drugimi, prowadzącymi z Zaroślaka na szczyt wzgórza. Po pierwszych zostało obecnie tylko trochę granitowych stopni, ale schody prowadzące z Zaroślaka są wciąż wykorzystywane, mimo że chodzenie po nich jest niebezpieczne. Realizowany właśnie projekt umacniania skarp Biskupiej Górki (Etap III) uniemożliwi poruszanie się po stokach pomiędzy ul. Na Stoku i ul. Biskupią.

My jednak, jako grupa osób, które mieszkają, studiują na Biskupiej Górce czy prowadzą na jej rzecz różnego rodzaju działania społeczne, a w tym m.in. projekt „Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki na Biskupiej Górce”, widzimy potrzebę istnienia takich skrótów, by można było szybko, sprawnie i bezpiecznie po tym terenie się przemieszczać. Zgłaszaliśmy tego rodzaju uwagi wielokrotnie w czasie ubiegłorocznych konsultacji i spotkań z pracownikami Biura Rozwoju Gdańska, niestety nie zostały one uwzględnione.

Prosimy Pana o zainteresowanie się tym, zaistniałym w wyniku prowadzonych na Biskupiej Górce prac rewitalizacyjnych, problemem i spowodowanie, by mieszkańcy, turyści i studenci mieli możliwość dostania się na szczyt wzgórza także z innych rejonów Biskupiej Górki niż tylko idąc ulicą Biskupią.

 

 

O sprawie napisała Katarzyna Moritz na www.trojmiasto.pl: „Zniknęły granitowe schody podczas umacniania skarp Biskupiej Gorki”

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kopiowanie materiałów zamieszczonych na portalu www.biskupiagorka.pl jest dozwolone tylko na użytek własny,
w każdym innym przypadku wymagana jest zgoda redakcji.


Copyright © All Rights Reserved · Green Hope Theme by Sivan & schiy · Proudly powered by WordPress

Polityka prywatnosci