Żywność i zakupy – pomoc w Gdańsku w czasie epidemii

Pod numerem telefonu: 500 218 337 (w godz. od 8.00 do 21.00) lub pisząc na adres email: wsparcie@mopr.gda.pl można otrzymać informację, o uzyskaniu pomocy żywnościowej oraz w zrobieniu zakupów.

 Kontakty uruchomił Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku. To wsparcie adresowane jest do osób pozostających w kwarantannie, do samotnych seniorek i seniorów, osób schorowanych i niepełnosprawnych. Mogą z niego skorzystać gdańszczanki i gdańszczanie, którzy nie radzą sobie w epidemicznym czasie z zapewnieniem sobie żywności lub dokonaniem podstawowych zakupów, a nie mogą liczyć w tym zakresie na zainteresowanie rodziny, znajomych czy sąsiadów. W takich ekstremalnych przypadkach wolontariusze gdańskiego MOPR lub z organizacji pozarządowych współpracujących z Ośrodkiem m.in. dostarczą potrzebującym produkty żywnościowe, niezbędne leki. Wystarczy zadzwonić pod wskazany numer telefonu lub napisać email. Wsparcie świadczone jest z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, obowiązujących w okresie epidemii.

Jednocześnie prosimy Państwa o wyjątkową odpowiedzialność w korzystaniu z „pomocowych kontaktów”. Podkreślamy, że to wsparcie adresowane jest do gdańszczanek i gdańszczan najbardziej potrzebujących. Nim sięgniecie Państwo po telefon, rozważcie, czy naprawdę nie poradzicie sobie ze sprawą. Szczególnie, jeśli można się zwrócić o pomoc do rodziny, znajomych czy sąsiada.

mat. pras. MOPR

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kopiowanie materiałów zamieszczonych na portalu www.biskupiagorka.pl jest dozwolone tylko na użytek własny,
w każdym innym przypadku wymagana jest zgoda redakcji.


Copyright © All Rights Reserved · Green Hope Theme by Sivan & schiy · Proudly powered by WordPress

Polityka prywatnosci