Zmiany w ruchu tramwajowym

ZMIANY W RUCHU TRAMWAJOWYM W CENTRUM GDAŃSKA

 W sobotę 21 stycznia nastąpi zmiana organizacji ruchu tramwajowego w gdańskim Śródmieściu. W związku z kolejnym etapem modernizacji wiaduktu w ciągu al. Armii Krajowej (nad torami kolejowymi) konieczne jest czasowe wyłączenie z ruchu fragmentu linii tramwajowej przebiegającej przez ten wiadukt. Zmiana będzie obowiązywała przez ok. 6 miesięcy. Jednocześnie przywrócona zostanie komunikacja tramwajowa wzdłuż ul. 3 Maja pomiędzy ul. Hucisko a Węzłem Groddecka. Modernizacja wiaduktu w al. Armii Krajowej prowadzona jest w ramach projektu Forum Gdańsk.

Zmiana dotyczy linii tramwajowych nr 2, 6, 7 i 11, których trasa biegnie obecnie przez ul. Okopową i wiadukt AK. Dla tych linii z użytkowania zostaną wyłączone przystanki „Brama Wyżynna” i „Śródmieście SKM”. Nowa tymczasowa trasa zostanie poprowadzona przez ulice Hucisko i 3 Maja. Przystanki zastępcze to: dla „Bramy Wyżynnej” –  „Hucisko”, natomiast dla „Śródmieście SKM” – nowy przystanek, który zostanie utworzony na ul. 3 Maja pomiędzy Węzłem Groddecka a ul. Rogaczewskiego. Dodatkowo mieszkańcy Gdańska będą mogli ponownie korzystać z przystanku „Urząd Miejski”.

Osoby, które będą chciały dostać się na zastępczy przystanek tramwajowy przy ul. 3 Maja z peronu SKM Gdańsk Śródmieście, mogą iść na dotychczasowy przystanek tramwajowy „Śródmieście SKM”, a następnie przejść przez al. Armii Krajowej na chodnik wzdłuż nowego wiaduktu północnego AK.

mat.prasowe UMG

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kopiowanie materiałów zamieszczonych na portalu www.biskupiagorka.pl jest dozwolone tylko na użytek własny,
w każdym innym przypadku wymagana jest zgoda redakcji.


Copyright © All Rights Reserved · Green Hope Theme by Sivan & schiy · Proudly powered by WordPress

Polityka prywatnosci