Portal osiedlowy Biskupiej Górki

Weekendowa szkoła

W Domu Sąsiedzkim przy ul. Biskupiej 4 ruszyła “Weekendowa szkoła”. Zajęcia dla dzieci z klas I-III będą odbywały się w każdą sobotę i niedzielę, do końca roku.
aa
WEEKENDOWA SZKOŁA będzie czynna w:
* soboty w godzinach 12:00-16:00 (4 h),
* niedziele 11:00-15:00 (4 h),
9 weekendów, 18 dni. Oferta skierowana głównie do dzieci z klas I-III.

Z powodu COVID-19 liczba dzieci biorących udział w zajęciach nie może przekroczyć jednorazowo 10 osób. Uczestnicy zostaną wyposażeni w środki ochrony osobistej (przyłbice, maseczki). Dzieci otrzymają drugie śniadanie.

Sytuacja zagrożenia epidemiologicznego niesie ze sobą wiele ograniczeń – konieczność pozostania w domu, samodzielnej nauki, niemożność spotkania z przyjaciółmi, czy wyjścia na plac zabaw – ten nagły brak swobody jest trudny do zaakceptowania dla wielu z nas. Wśród objawów stresu związanego z wybuchem pandemii eksperci wymieniają m.in. występowanie nasilonych obaw i lęków o zdrowie własne oraz najbliższych osób, co może skutkować np. problemami ze snem i koncentracją uwagi. U niektórych dzieci i młodzieży obserwuje się intensywnie odczuwany smutek, nasilone zamartwianie się, nadmierną drażliwość, zwiększoną płaczliwość. Szczególnie jest to trudny okres dla dzieci z rodzin dysfunkcyjnych i ubogich.

Weekendowa szkoła ma być miejscem, gdzie każde dziecko może wyrazić swoje uczucia i emocje w bezpieczny sposób, wypracowana zostanie również poprawa komunikacji interpersonalnej oraz umiejętności współpracy z innymi i sztuka kompromisu. Ma być miejscem, gdzie nauka stanie się przyjemnością. Dla zachowania równowagi psychicznej będą podejmowane także takie aktywności, które potrafią oderwać myśli od trudnej rzeczywistości, relaksują i sprawiają przyjemność. Pracując zgodnie z inicjatywą ‘Budzących się szkół’ – to stawianie na współpracę dzieci i na ich kreatywność, radość z procesu tworzenia i poznawania.
aa
Stowarzyszenie WAGA, które jest organizatorem “Weekendowej szkoły na Biskupiej Górce” oferuje też dzieciom i młodzieży bezpłatne korepetycje. Kontakt mailowy : a.skierka.waga@gmail.com lub telefoniczny 513854715.
ke

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.