Weekendowa szkoła

W Domu Sąsiedzkim przy ul. Biskupiej 4 ruszyła „Weekendowa szkoła”. Zajęcia dla dzieci z klas I-III będą odbywały się w każdą sobotę i niedzielę, do końca roku.
aa
WEEKENDOWA SZKOŁA będzie czynna w:
* soboty w godzinach 12:00-16:00 (4 h),
* niedziele 11:00-15:00 (4 h),
9 weekendów, 18 dni. Oferta skierowana głównie do dzieci z klas I-III.

Z powodu COVID-19 liczba dzieci biorących udział w zajęciach nie może przekroczyć jednorazowo 10 osób. Uczestnicy zostaną wyposażeni w środki ochrony osobistej (przyłbice, maseczki). Dzieci otrzymają drugie śniadanie.

Sytuacja zagrożenia epidemiologicznego niesie ze sobą wiele ograniczeń – konieczność pozostania w domu, samodzielnej nauki, niemożność spotkania z przyjaciółmi, czy wyjścia na plac zabaw – ten nagły brak swobody jest trudny do zaakceptowania dla wielu z nas. Wśród objawów stresu związanego z wybuchem pandemii eksperci wymieniają m.in. występowanie nasilonych obaw i lęków o zdrowie własne oraz najbliższych osób, co może skutkować np. problemami ze snem i koncentracją uwagi. U niektórych dzieci i młodzieży obserwuje się intensywnie odczuwany smutek, nasilone zamartwianie się, nadmierną drażliwość, zwiększoną płaczliwość. Szczególnie jest to trudny okres dla dzieci z rodzin dysfunkcyjnych i ubogich.

Weekendowa szkoła ma być miejscem, gdzie każde dziecko może wyrazić swoje uczucia i emocje w bezpieczny sposób, wypracowana zostanie również poprawa komunikacji interpersonalnej oraz umiejętności współpracy z innymi i sztuka kompromisu. Ma być miejscem, gdzie nauka stanie się przyjemnością. Dla zachowania równowagi psychicznej będą podejmowane także takie aktywności, które potrafią oderwać myśli od trudnej rzeczywistości, relaksują i sprawiają przyjemność. Pracując zgodnie z inicjatywą ‘Budzących się szkół’ – to stawianie na współpracę dzieci i na ich kreatywność, radość z procesu tworzenia i poznawania.
aa
Stowarzyszenie WAGA, które jest organizatorem „Weekendowej szkoły na Biskupiej Górce” oferuje też dzieciom i młodzieży bezpłatne korepetycje. Kontakt mailowy : a.skierka.waga@gmail.com lub telefoniczny 513854715.
ke

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kopiowanie materiałów zamieszczonych na portalu www.biskupiagorka.pl jest dozwolone tylko na użytek własny,
w każdym innym przypadku wymagana jest zgoda redakcji.


Copyright © All Rights Reserved · Green Hope Theme by Sivan & schiy · Proudly powered by WordPress

Polityka prywatnosci