Studenci GWSH pomogą rodzinie z Biskupiej Górki

Nowy dom, lepsze życie – akcja studentów GWSH

Zbiórka publiczna na rzecz rodziny z Biskupiej Górki.

KomitetNowy dom, lepsze życie” (nr zgody wydanej 25 kwietnia 2013 r. przez Prezydenta Miasta Gdańska: WSO.VII.5311.12.2013.IZ), powołany w celu zorganizowania zbiórki publicznej na remont mieszkania rodziny zamieszkującej na Biskupiej Górce, zaprasza do wsparcia akcji studentów GWSH.

Akcja rozpoczęła się w sobotę, 4 maja, na Długim Targu w Gdańsku, gdzie mieszkańców zabawiali: Fundacja Dr Clown Oddział w Gdańsku, Teatr Włóczykij oraz Nie Pytaj. W następnych tygodniach, poza zbiórką na ulicach miasta, akcja przeniesie się również na Uczelnię, gdzie będzie można wziąć udział w wydarzeniach takich, jak: warsztaty fotograficzne, śmiechoterapii czy specjalny turniej z udziałem zaproszonych gości.

– Kontakt z rodziną, której chcemy pomóc, uzyskaliśmy poprzez konsultacje z miejscowym MOPR, Stowarzyszeniem Waga, mieszczącym się na Biskupiej Górce oraz Dyrekcją Szkoły Podstawowej Nr 23 – tłumaczy Ewelina Ciesielska, studentka Pedagogiki resocjalizacyjnej, inicjatorka akcji. – Wierzymy, że jesteśmy w stanie zmienić poziom radości z codziennej egzystencji sześciorga dzieci tej rodziny. Nikt nie zasługuje na wykluczenie z powodu trudnej sytuacji życiowej wynikającej czasami z wielu czynników: bezrobocia, uwarunkowań ekonomicznych, wypadków losowych. Od lat żartuje się, że humaniści doskonale radzą sobie jako pracownicy budowlani. My chcemy wziąć się za „prace remontowe” już teraz, w czasie studiów, uświadamiając ludziom, że wszyscy możemy z powodzeniem wykorzystywać swoje umiejętności i talenty, by pomagać innym.

Akcja zyskała wielu sponsorów oraz partnerów, którzy chcą pomóc przy zakupie materiałów budowlanych i aranżacji wnętrz. Jest to bardzo trudna oraz kosztowna operacja z uwagi na fakt, że warunki, w jakich żyje rodzina, są trudne. Dlatego już teraz dziękujemy za Wasze dobre serca i zachęcamy do przyłączania się do akcji.

W każdy majowy weekend „zjazdowy” Komitet będzie kwestować również podczas zajęć w GWSH. Każdy, kto chce dołożyć swoją „cegiełkę” na rzecz akcji, może zrobić to także w formie przelewu na specjalny numer konta Komitetu „Nowy dom, lepsze życie”. Nr konta bankowego: ING Bank Śląski 72105017641000009134371195.

Dane do kontaktu z Komitetem: „Nowy dom, lepsze życie”, ul. Grunwaldzka 37/3, 83 – 200 Starogard Gdański, e – mail: becia.b@o2.pl lub ewela_c@poczta.onet.pl, tel.: 507 369 830.

Wydarzenia towarzyszące akcji:

10 maja, godz. 14:00 – warsztaty śmiechoterapii – Fundacja Dr Clown Oddział w Gdańsku (GWSH, ul. Biskupia 24B); zapisy prowadzone są drogą elektroniczną (e – mail: becia.b@o2.pl).

17 maja – warsztaty fotograficzne (GWSH, Biskupia 24B); zapisy prowadzone są drogą elektroniczną (e – mail: becia.b@o2.pl).

18 maja – turniej charytatywny z udziałem zaproszonych drużyn, pokazy parkour (KS Movement) oraz tancerzy i bitbokserów – New Boogie Down School, Architects Crew (Szkoła Podstawowa Nr 21 przy ul. Na Stoku).

Sponsorzy akcji: Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna, STARK, Red Bull.

Partnerzy: Centrum Terapii Krótkoterminowej – Dariusz Kecler, Szkoła Podstawowa Nr 21, Klub Sportowy Movement, New Boogie Down School, Architects Crew, Stowarzyszenie Waga, Dr Clown Oddział w Gdańsku, Teatr Wędrowny Włóczykij i Nie Pytaj, Libertas – Europejska Fundacja na Rzecz Osób Wykluczonych, Drukomania, Chilli po Pierogu.

Partnerzy medialni: Trójmiasto.pl, dlaStudenta.pl, Pomorska.TV, Radio ESKA, Wieści z Kociewia.