Portal osiedlowy Biskupiej Górki

Spektakl na 100-lecie praw kobiet – nabór do projektu

Rusza nabór do grupy teatralnej, która w trakcie 3-miesięcznych warsztatów od początku kwietnia do końca czerwca będzie pracowała nad stworzeniem spektaklu na 100-lecie praw kobiet.

Wydarzenie pomyślane jest jako międzypokoleniowe spotkanie kobiet i mężczyzn, przybyłych z bardzo różnych stron, lecz gotowych na wypracowanie wspólnej teatralnej narracji w szeroko rozumianej „kwestii kobiet”.
To wielka przestrzeń – ale najważniejsze kierunki wytyczą nam wielkie, przemilczane bardziej… albo bardziej… odważne i wolne Kobiety z przeszłości.
Stworzymy 2 grupy: aktorską i wokalną. Obie będą wspólnie pracowały na cotygodniowych warsztatach teatralnych, lecz grupa wokalna zostanie objęta dodatkowym programem warsztatów muzycznych w maju.

Wszystkich zainteresowanych udziałem zapraszamy na pierwsze spotkania i przesłuchania wokalne
3 kwietnia /wtorek/ lub
6 kwietnia/piątek/
na godz. 18.00 do siedziby Stowarzyszenia WAGA przy ul. Biskupiej 4.

Grupę aktorską poprowadzi Rita Jankowska – reżyserka i dramaturżka, założycielka Teatru Błękitna Sukienka, realizatorka wielu projektów społeczno-teatralnych w Gdańsku.
Grupę wokalną poprowadzi Agnieszka Szydłowska – dyrygentka, kompozytorka, chórmistrzyni Teatru Muzycznego w Gdyni, autorka licznych aranżacji utworów rozrywkowych, Laureatka I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim ,,Musica Sacra”.

Organizator: Stowarzyszenie “Zróbmy sztukę”
Partner: Stowarzyszenie WAGA

Projekt dofinansowany ze środków Miasta Gdańska

Udział w projekcie jest bezpłatny

mat. Stowarzyszenia WAGA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.