Portal osiedlowy Biskupiej Górki

Jak wyjść z zadłużenia czynszowego

„Weź bilet i skasuj długi” – w specjalnym tramwaju, w dniu 17 listopada w godz. 9– 14 na trasie: Pętla Strzyża-Wrzeszcz-Śródmieście-Pętla Siedlce będą udzielane porady przez przedstawicieli instytucji i organizacji zajmujących się tematyką zadłużenia.
Poza tym Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku zaprasza w piątek osoby, które np. nie potrafią prawidłowo zaplanować i wydatkować budżetu domowego, posiadają zadłużenie czynszowe lub chcą pomóc bliskim z podobnymi problemami do odwiedzenia Centrów Pracy Socjalnej w dzielnicach miasta (adresy na stronie: www.mopr.gda.pl). W godzinach od 7.30 do 15.30 będzie tam można zasięgnąć porad prawników, konsultantów, pracowników socjalnych czy też psychologa.

Z kolei w Centrum Bezpieczeństwa Ekonomicznego i Wsparcia Osób Zadłużonych przy ul. Grunwaldzkiej 8, w ramach Dnia Bez Długów – w godz. od 17.00 do 18.30 odbędzie się spotkanie z ekspertami pracującymi nad projektem „Zadłużeni w obligacjach”, gdańskiego MOPR. Dotyczy on wypracowania modelu wsparcia dla osób z zadłużeniem czynszowym. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych gdańszczan. Porad w godzinach od 8 do 18 udzielać też będą bezpłatnie radcowie i adwokaci przy ul. Dyrekcyjnej 5, w dziewięciu punktach nieodpłatnej pomocy prawnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.