Portal osiedlowy Biskupiej Górki

Czasowe zmiany w organizacji ruchu

Jak informuje Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska, w związku z koniecznością ułożenia ostatniej warstwy nawierzchni na Wiadukcie Biskupia Górka, w poniedziałek 26.04.2021 r., od wczesnych godzin porannych (ok. godz. 4) zamknięta zostanie „nowa nitka” wiaduktu w kierunku Pruszcza Gdańskiego. Zamknięty zostanie także tunel pod Forum Gdańsk (będą realizowane wyłącznie dostawy do sklepów) i wjazd z ul. Nowe Podwale Grodzkie.
Zjazd w ul. Zaroślak także zostanie zamknięty wraz z fragmentem przy mostku nad Kanałem Raduni. Dojazd do ul. Zaroślak będzie możliwy od strony ul. Stoczniowców lub od ul. Na Stoku.
Nowa nawierzchnia będzie układana od wyjazdu z tunelu pod Forum Gdańsk do wysokości stacji paliw.
Taka organizacja ruchu potrwa prawdopodobnie do piątku 30 kwietnia, ale z uwagi na warunki atmosferyczne może ulec przesunięciu.
Prace te oznaczają zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Od poniedziałku 26.04.2021 r. do odwołania obowiązywać będą tymczasowe zmiany w organizacji ruchu.
👉Dla ruchu zamknięte zostanie połączenie ul. Zaroślak z ul. Trakt Św. Wojciecha.
👉Zamknięta będzie jezdnia Traktu w kierunku Oruni. Ruch dwukierunkowo będzie prowadzony drugą jezdnią. Nie będzie możliwości korzystania z przystanków autobusowych „Toruńska” 02 i „Zaroślak” 01 i 02.
👉Nie będzie możliwości skrętu z ul. Okopowej w ul. Toruńską.

W związku z powyższym obowiązywać będzie następująca organizacja komunikacji autobusowej:

Linia 108

Od przystanku „Brama Wyżynna” 04 do przystanku „Dragana Kładka” 01 obowiązywać będzie trasa ulicami: Armii Krajowej – Sikorskiego – Dragana. W drugim kierunku, od przystanku „Worcella” 01 do przystanku „Brama Wyżynna” 05 autobusy pojadą ulicami: Chałubińskiego – Sikorskiego – Armii Krajowej. Na trasie objazdu obowiązywać będą wszystkie przystanki.

Linie 118, N4

Pomiędzy przystankami „Brama Wyżynna” 04 i 05 a „Worcella” 01 i 02 w obu kierunkach obowiązywać będzie trasa objazdowa ulicami: al. Armii Krajowej – Sikorskiego – Chałubińskiego. Autobusy linii N4 nie zatrzymają się na przystankach „Śródmieście SKM” 03 i 04. Pozostałe przystanki dla obu linii będą obowiązywać.

Linie 132, 154, 189, 256, N1

Autobusy tych linii nie będą zatrzymywać się na przystankach „Toruńska” 02  i „Zaroślak” 01 i 02.

Linie 205, 207

Brak obsługi przystanku „Toruńska” 02.

Linie 106, 111, N9, N11

W kierunku Dolnego Miasta pomiędzy przystankami „Brama Wyżynna” 04 i „Dobra” 01 autobusy zostaną skierowane objazdem ulicami: Podwale Przedmiejskie – Żabi Kruk. Na ul. Żabi Kruk obowiązywać będzie tymczasowy przystanek „Muzeum Narodowe” 04.

Uwaga! Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska planuje drugi etap robót drogowych. Szczegóły zostaną opublikowane w terminie późniejszym.

Uwaga! Od pierwszych porannych kursów od poniedziałku, 26.04.2021 r., uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa 908.

Zastępcza linia autobusowa 908 będzie funkcjonować na trasie:

  • Chełm Witosa – Cienista – Worcella – Styp-Rekowskiego – Reformacka – Stoczniowców – Zaroślak;
  • Zaroślak – Stoczniowców – Hirszfelda – Wronki – Chałubińskiego – Dragana – Witosa – Cieszyńskiego – Chełm Więckowskiego – Cieszyńskiego – Witosa – Chełm Witosa.

Linia będzie funkcjonować we wszystkie dni tygodnia (więcej o pracach na Trakcie Św. Wojciecha i zamknięciu zjazdu na ul. Zaroślak czytaj tu).

Linia 908 będzie funkcjonować do czasu zakończenia prac.

Bilet jednoprzejazdowy

Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Gdańska w sprawie ustalenia zasad taryfowych, w przypadku wprowadzenia zastępczej komunikacji, bilet na jeden przejazd zachowuje ważność w innym, najbliższym pojeździe zmierzającym w kierunku przystanku końcowego po stałej linii. Zasada ta dotyczy wszystkich przypadków, gdy organizowana jest komunikacja zastępcza lub występuje awaria pojazdu. Na przykład: pasażer, który skasował bilet na jeden przejazd w autobusie linii 118, może kontynuować podróż na tym samym bilecie autobusem linii 908 do przystanku końcowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.