Portal osiedlowy Biskupiej Górki

Zamknięty most na Zaroślaku – konferencja prasowa

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska poinformowała o ponownym przedłużeniu obowiązujących zmian w organizacji ruchu na Wiadukcie Biskupia Górka. Przywrócenie ruchu na obu nitkach wiaduktu planowane jest na środę 12 maja, lecz w przypadku niekorzystnej pogody terminy prac mogą zostać zmienione.

Dwukierunkowy ruch prowadzony jest jezdnią na „nowej nitce” (zwyczajowo prowadzącą kierowców w kierunku Pruszcza Gdańskiego). Zamknięty pozostanie wjazd z ul. Nowe Podwale Grodzkie, a także wjazd w ul. Zaroślak. Ponadto zamknięte zostaną zjazdy w ul. Toruńską i ul. Świętej Trójcy. Nowa nawierzchnia będzie układana od wyjazdu z tunelu pod Forum Gdańsk do wysokości stacji paliw.

Ulica Zaroślak dzis (10 maja) pozostała bez obsługi komunikacyjnej, ponieważ tymczasowa linia 908 już nie funkcjonuje. Mieszkańcy nie zostali poinformowani o tym z wyprzedzeniem.

W związku z tym, że to już kolejne przesunięcie terminu otwarcia przejazdu przez most na Zaroślaku i powrotu stałej komunikacji autobusowej na Zaroślaku radny Miasta Gdańska Przemysław Majewski zwołał konferencje prasową, która obędzie się dziś o godz. 12.40 na tym zamkniętym moście. Radny Miasta, który jest też mieszkańcem Zaroślaka, zaprasza do uczestnictwa osoby zainteresowane tym tematem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.