Nowy przystanek SKM – “Gdańsk-Biskupia Górka”?

Ponieważ jest wielu mieszkańców/wiele mieszkanek Biskupiej Górki, którzy chcieliby żeby powstający przystanek Szybkiej Kolei Miejskiej u podnóża naszego osiedla nosił nazwę “Gdańsk-Biskupia Górka”, zaczynamy akcję zbierania podpisów pod takim postulatem.


Zachęcamy do wsparcia akcji nie tylko poprzez złożenie własnego podpisu, ale także do zbierania podpisów wśród znajomych czy sąsiadów.
Odpowiednie druki można pobrać z naszej strony albo przyjść po nie do lokalu Stowarzyszenia Waga (ul. Biskupia 35/1) w godz.16.00-18.00 w poniedziałki, środy i piątki.

Treść pisma:

                                                          PKP Szybka Kolej Miejska                        

                                                          Trójmiasto Sp. z o.o.

                                                          81-002 Gdynia, ul. Morska 350 A


My, mieszkańcy i mieszkanki Biskupiej Górki oraz osoby doceniające znaczenie dla Gdańska tego rejonu, zwracamy się z prośbą o nadanie nazwy “Gdańsk-Biskupia Górka” powstającemu tu przystankowi Szybkiej Kolei Miejskiej.
Jest to dla nas kwestia niezwykle istotna przede wszystkim ze względu na specyfikę tej części miasta. Dzisiejsza Biskupia Górka nosi niestety piętno miejsca mało znanego, zapomnianego, zatem przystanek kolejki o nazwie “Gdańsk-Biskupia Górka” w naturalny sposób przywracałby to zabytkowe i piękne osiedle pamięci gdańszczan, a także uobecniał je w świadomości turystów i innych osób odwiedzających nasze miasto. Przy tym byłoby to nawiązanie do istniejącego tu jeszcze do lat sześćdziesiątych przystanku kolejowego o tej nazwie.
Liczymy na przychylność wobec niniejszej propozycji.

 

Więcej o dawnym przystanku kolejowym Biskupia Góra na stronie iBedeker

Zapraszamy także do dyskusji na naszym forum.

ke

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Komentarz do “Nowy przystanek SKM – “Gdańsk-Biskupia Górka”?”

Skip to content