Budżet Obywatelski 2019

 

Do tegorocznego Budzetu Obywatelskiego zostały zgłoszone trzy wnioski dzielnicowe dotyczące Biskupiej Górki:

 

1/ Młodzi, aktywni i bezpieczni – integracyjno-edukacyjne spotkania dla młodych z Biskupiej Górki
Projektodawca: Mateusz Rose

Opis:
Celem projektu jest stworzenie bezpiecznej przestrzeni dla młodzieży w wieku 13-19 lat, która umożliwi im wspólną integrację, aktywny wypoczynek, rozwijanie swoich zainteresowań oraz uczestniczenie w warsztatach, grupach dyskusyjnych, wyjściach oraz wyjazdach.
W ciągu ostatnich lat zauważyliśmy znaczącą potrzebę organizowania tego typu akcji oraz tworzenia miejsc, gdzie młodzież może bezpiecznie oraz aktywnie rozwijać swoje zainteresowania. Młodzież z tego rejonu jest szczególnie narażona na różne kryzysy związane z wiekiem dojrzewania, spowodowane brakiem odpowiedniej edukacji oraz prewencji. Występuje zwiększona ilość agresji wśród młodzieży, wandalizmu, nadużywania środków psychoaktywnych oraz młodocianych ciąż.
Planujemy: cotygodniowe spotkania dla młodzieży; comiesięczne spotkania dla dziewczyn z tego rejonu; wspólne wyjścia integracyjne; wspólne wyjazdy.
Tak wyedukowana młodzież mocno wpłynie na kulturę tego obszaru.
Projekt wspierany przez Młodzieżową Radę Miasta Gdańsk.

Miejsce:  sala przy ul. Menonitów 2a – siedziba Zboru Kościoła Zielonoświątkowego

Wstępny kosztorys: 41 000 zł
Wyszczególnienie:
Wynajem całoroczny sali na spotkania: 8000 zł
Zakup jedzenia na cotygodniowe i comiesięczne spotkania: 5500 zł
Wynagrodzenie dla gości i wykładowców: 4500 zł
Wyjazd majowy: 6000 zł
Wyjazdy wakacyjne i zimowe: 6000 zł
Wyjścia integracyjne: 6000 zł
Artykuły piśmiennicze: 500 zł
Sprzęt sportowy: 2000 zł
Promocja i marketing: 3000 zł

2/ ZDROWO JEM – ZDROWO ROSNĘ!
Projektodawczyni: Dorota Kurek

Opis:
Celem projektu jest edukacja dzieci w wieku 7-12 lat w kwestii zdrowego żywienia, wsparcie ich w zdrowym rozwoju, integracja poprzez aktywny wypoczynek, rozwijanie swoich zainteresowań oraz uczestniczenie w warsztatach, grupach dyskusyjnych, wyjściach oraz wyjazdach. Na terenie Biskupiej Górki i okolic wiele rodzin boryka się z trudnościami w kwestiach materialnych. Dzieci bywają niedożywione, nie mają wykształconych prawidłowych nawyków żywieniowych, ponadto dorastają w środowisku, które ma silny i negatywny wpływ na ich poczucie bezpieczeństwa czy więzi międzyludzkich. Chcemy we współpracy z organizacjami pozarządowymi działającymi na tym terenie organizować warsztaty kulinarne, na których dzieci samodzielnie,pod nadzorem dorosłych będą wspólnie przygotowywać i spożywać zdrowe i smaczne potrawy. Będzie to miało pozytywny wpływ na zdrowie dzieci i ich rozwój. Poprzez gry i zabawy ruchowe będziemy edukować dzieci w zakresie zdrowego trybu życia,Wspólne wyjścia wzmocnią więzi społeczne.

Miejsce: ul. Biskupia 6, Siedziba Fundacji Życie i Pasja

Wstępny kosztorys: 35 500 zł
Wyszczególnienie:
Wynajem całoroczny sali na spotkania: 7000 zł
Zakup jedzenia na cotygodniowe spotkania: 8000 zł
zakup wyposażenia- art gospodarstwa domowego na warsztaty kulinarne: 5000 zł
Wynagrodzenie dla gości i wykładowców: 3000 zł
wyjścia integracyjne: 10000 zł
Artykuły piśmiennicze: 500 zł
Promocja i marketing: 2000 zł

3/ Bezpieczne schody w lesie na Biskupiej Górce i Zaroślaku
Pojektodawczyni: Magdalena Kamrowska

 Opis:
Biskupia Górka jest wzniesieniem o wysokości 60,8 m n.p.m i dojście na jej szczyt jest problematyczne. Jednym z przejść pomiędzy Biskupią Górką a Zaroślakiem są schody, które istnieją od dziesięcioleci, ale ich stan świetności dawno przeminął. Korzystają z nich systematycznie mieszkańcy Biskupiej Górki, Zaroślaka, osoby spacerujące indywidualnie, zorganizowane spacery w ramach lokalnych Przewodników i Przewodniczek po Biskupiej Górce, studenci Gdańskiej Szkoły Wyższej – setki ludzi. Schody są krzywe, brakuje stopni, nie zabezpiecza ich żadna barierka, biegną po bardzo stromej skarpie a w czasie deszczu lub opadów śniegu, dla zdrowia i życia lepiej z nich nie korzystać, a są bardzo potrzebnym ciągiem pieszym. Ten las w Śródmieściu jest bardzo atrakcyjnym terenem zielonym a Biskupia Górka magiczną dzielnicą, którą warto odwiedzić, należy więc umożliwić łatwe i bezpieczne przejście. W zakresie projektu jest remont i budowa nowych schodów w miejscu obecnych wraz z opracowaniem dokumentacji.

Miejsce: schody na skarpie – funkcjonujący obecnie skrót prowadzący z Zaroślaka na szczyt wzgórza, do Redity Koszarowej; obręb 080, numer działki 199

Wstępny kosztorys: 250 000 zł
Wyszczególnienie:
Remont i dobudowa brakujących schodów z umocnieniem skarpy w miejscu ich przebiegu 200 000 zł
Opracowanie dokumentacji projektowej, badania stabilności skarpy 50 000 zł.

Wszystkie projekty: https://gdansk.zetwibo.pl/projekty

ke

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content