Samochody wracają na ul. Biskupią

Ruch samochodowy na ul. Biskupiej zostaje przywrócony

Gdański Zarząd Dróg i Zieleni informuje, że w ograniczonym zakresie przywrócony zostanie ruch samochodowy na zamkniętym
od 13 marca br. fragmencie ul. Biskupi
ej od skrzyżowania z ul. Na Stoku. Ekspertyza wykazała, że możliwe jest poprowadzenie dotychczas wyłączoną ul. Biskupią ruchu samochodowego o masie do 2,5 t, z ograniczeniem prędkości do 15 km/h.

Dobiegły końca prace drogowe polegające na wyjęciu krawężnika między jezdnią, a chodnikiem i ułożeniu betonowych płyt drogowych. Wprowadzona została tymczasowa organizacji ruchu, która zakłada, że ruch pieszy będzie odbywał się po stronie skarpy, zaś auta będą jeździły wahadłowo po stronie od niej oddalonej. Wymagało to odpowiedniego oznakowania, wygrodzenia i stworzenia miejsca do poruszania się pieszych.

Wprowadzona organizacja ruchu wynika z wytycznych, które sporządzone zostały w ramach I części ekspertyzy zleconej po zdarzeniu.

Przypomnijmy, że 13 marca br. od skarpy na ul. Biskupiej oderwał się fragment muru oporowego. W związku z tym zamknięta została część ul. Biskupiej od skrzyżowaniaz ul. Na Stoku. Zdarzenie miało miejsce na wysokości ul. Biskupiej 20, osunięcie na terenie nieruchomości przy ul. Na Stoku 11.

GZDiZ podjęął wówczas działania prewencyjne polegające na zamknięciu dla ruchu kołowego części ul. Biskupiej do czasu określenia, czy możliwe jest jej bezpieczne funkcjonowanie pod ruchem. Ustawione zostały bariery wraz z oznakowaniem zakaz ruchu oraz betonowe zapory. W tym celu zlecona została ekspertyza, która ma określić przede wszystkim:

– czy możliwe jest dopuszczenie ruchu kołowego na wyłączonym fragmencie ul. Biskupiej,

– określić wytyczne dalszego postępowania w tym sposobu ewentualnego zabezpieczenia skarpy.

Wprowadzona organizacja ruchu wynika z wytycznych, które sporządzone zostały w ramach I części ekspertyzy zleconej po zdarzeniu. II część dotycząca sposobu zabezpieczenia wykonana zostanie w najbliższych tygodniach.

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska prowadzi procedurę przetargową dotyczącą dokumentacji na przebudowę ul. Biskupiej w ramach rewitalizacji Biskupiej Górki.

mat. prasowe z  GZDiZ

fot. red.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content